Co dělat, když vás přepadne únava

Napsal

Co dělat, když vás přepadne únavaPocitu únavy během dne se pravděpodobně nevyhne nikdo. Namáhavé pracovní setkání, stres a nedostatek času dělají své. Odrazí se to však i na vaší koncentraci a samozřejmě na pracovních výsledcích.
Abyste se vyhnuli nebo předcházely podobným nepříjemným stavům, jakmile pocítíte únavu, snažte se osvěžit několika cviky při otevřeném okně.

Zbavte se těsného oblečení, uvolněte si límec na košili, Rozepněte pásek a hlavně zujte si, sice velmi sexy vyhlížející, ale přece dost nepohodlné, boty.

• Sedněte si, pokud je to možné na podlahu, s nohama v tureckém sedu. Zhluboka dýchejte, ruce vzpažené. Pomalu se predkláňajte tak hluboko, abyste se bradou dotkly kolen. V případě, že se nedokážete až tak předklonit, zůstaňte v nejvyšší možné poloze a pomalu se vracejte zpět.

• Opět v sedě, nejlépe na zemi, jednu nohu narovnejte a druhou přes ni překřižte. Opakujte několikrát na obě nohy.

• Sedněte si vzpřímeně na židli nebo si lehněte na zem, pokud máte podobnou možnost.

• Celou svou vahou vytvářejte protitlak na podložku. Vydržte asi pět sekund a uvolněte. Také několikrát zopakujte.

Únavu, nevyspalost a nedostatek energie často pociťují lidé už hned zrána. Uvedené nenáročné cvičení slouží rovněž na rozhýbání se a vzpruhu organismu před náročným dnem. Pokud je tato únava už chronická – čili pokud trvá už několik týdnů či měsíců, měli byste za zamyslet nad celkovým životním stylem. Příčiny mohou být různé. Permanentní stres v práci, nesprávná postel nebo matrace, špatně větraná místnost.

To vše tvoří shluk nepříznivých vlivů, které působí na váš organismus.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *