Chystáte se na hory? Pečujte o pleť na maximum

Napsal

Extrémní změny počasí, podnebí i velký mráz a mnoho slunečních paprsků má velký vliv na vaši pleť. Pokud nechcete z jarních prázdnin přijet s vysušenou, popraskanou nebo nevyživenou pletí, je třeba o ni dbát na sjezdovkách i večer na ubytování.

Taky se tak moc těšíte na dovolenou, kde si pořádně odpočinete a aktivně se unavíte na sjezdovce? Jarní prázdniny jsou jako stvořené pro výlet na hory. Ať už jste aktivní lyžař nebo si užíváte jen příjemné atmosféry u horského baru, určitě se nejvíc těšíte na azurovou oblohu a příjemný čerstvý vzduch.

Aby vám za takovou dovolenou poděkovala i pleť, je třeba o ni dbát ve velkém měřítku. Zejména na horách totiž dostává vaše pleť pořádně zabrat. A pokud se chystáte do Alp nebo jinam na hory do zahraničí, očekávejte velké sluneční záření i mrazivé večery. Všechny tyto podmínky mají velký vliv na vaši kůži.

Zima je pro pleť nejhorším obdobím

Právě v zimním období je pleť vystavena možnému podráždění nebo vysušení. Změny teplot jsou totiž to nejhorší, co může vaši pokožku potkat. Z vytápěných místností a přetopených interiérů aut se hned vydáte do mrazivého exteriéru. Pokožka může po pár hodinách působit bez života a vysušeně. V některých případech se objeví také začervenání pleti. Co s tím?

Na dovolenou s kosmetickou výbavou

Ať už jedete v zimě na hory nebo v létě do teplých krajin, v kufru by vám neměla chybět kosmetika pro regeneraci vaší pokožky. Nestačí si přibalit jen jeden krém na opalování. Při zimní dovolené se vám bude hodit mnohem více produktů, které pomohou s vyživením pleti.

Krém s UV ochranou

Opalovací krémy na obličej jsou na horách asi největší nutností. Nejenže ochráníte vaši pokožku před spálením a opálením podle lyžařských brýlích, vaše pleť vám poděkuje také z hlediska vyživení. Spálení pokožky totiž může přispět k pozdější rakovině kůže, dalším negativním důsledkem je také naprosté vysušení.

Opalovací krém použijte vždy jako poslední vrstvu při vaší kosmetické rutině. Díky tomu získáte skutečnou ochranu před slunečními paprsky. Nezapomeňte krém používat také během dne na sjezdovce, zejména na místa pod očima, na čele a nose.

Sérum proti zarudnutí

Další znepokojivou možností, jak může vaše pleť na horách trpět, je zarudnutí. Zejména u citlivého typu pokožky se mohou po jednom dni na horském sluníčku objevit malé červené fleky, nejčastěji na tvářích. To se děje zejména kvůli mrazivého počasí, které způsobí neúplné prokrvení pleti.

Zarudnutí tváře můžete předejít krémem nebo speciálním sérem proti zarudnutí. Takový přípravek použijte po odlíčení, při klasické denní rutině při čištění pleti. Nanesením séra pleť zklidníte a prokrvíte. Po vmasírování séra můžete použít zklidňující hydratační krém, který běžně používáte.

Nezapomínejte na rty

Snad každá žena nosí v kabelce nebo kapse malý balzám na rty pro stále jemná a pěkná ústa. Nezapomínejte na tento zvyk zejména na horách. Při mrazivých dnech, které trávíte venku na sjezdovce, budete potřebovat mít balzám stále při ruce. Proto by jeden hydratující balzám nebo lesk na rty měl být i ve vaší kapse od bundy.

Zamezíte tak častému popraskání a vysušení rtů. Takové problémy se totiž léčí poměrně dlouho, a ještě týden po příjezdu mohou vaše rty vykazovat stopy vyschlé pusy.

A co zbytek těla?

Jen péče o obličej rozhodně nestačí. Přestože je zbytek těla chráněný před mrazem dostatkem oblečení, neznamená to, že nemůže trpět. Celkové unavení po sportu, mírný pot nebo celodenní zapaření může pokožce dát dost zabrat. Proto nezapomínejte na pokožku celého těla po každém takovém dni. Po příjemné sprše použijte hydratační tělové mléko a na ruce si můžete připravit také příjemný zábal. Díky němu budou vaše ruce opět krásné jemné a hladké, plné života.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *