Chcete si pořídit nový kávovar? Pomůžeme vám s výběrem!

Napsal

Káva bezesporu patří mezi nejoblíbenější nápoje, jejíž chuti a vůni podléhá stále více lidí. Uvařit si doma šálek kávy není vůbec nic složitého – stačí vzít obyčejnou zrnkovou kávu a tu zalít vodou. Jestliže ale pro sebe chcete něco víc a chcete si pochutnat na skutečně kvalitní kávě, která bude připravena tím nejlepším způsobem, pak si domů pořiďte kávovar. Těch je v současné době k dostání celá řada a vybírat mezi nimi je tak hotová radost. Možná ale právě ona pestrá nabídka se postarala o to, že si mnoho z vás neví s výběrem rady –  a od toho je tu dnešní článek, ve kterém se vám pokusíme s výběrem pomoci. Určitě si jej nenechte ujít!

Mg6ZMmv6r6T7vXup3p7hdcXiy_Yx8_obi8QJBrc-Rs8

Jaký kávovar pro vás bude ten pravý?

Není kávovar jako kávovar a vy si v první řadě musíte ujasnit, co od něho vlastně očekáváte. Obecně bychom druhy kávovarů mohli rozdělit do tří skupin podle kvality kávy, kterou vám připraví a to na:

  • kávovary na překapávané kafe
  • presovače
  • kapslové kávovary

1. Kávovary na překapávané kafe jsou klasikou, která bohatě uspokojí milovníky kávy, jež si rádi pochutnají na větším množstvím tohoto nápoje.

2. Kávovar na kapsle naopak potěší toho, kdo si rád dopřeje kvalitněji připravenou kávu, které nechybí výraznější chuť a navíc si chce vybírat mezi druhy kávy.

3. Kapslové kávovary jsou třešničkou v tomto odvětví. Připraví vám tu nejkvalitnější kávu, která bude mít perfektní chuť a výraznou vůni. Do tohoto kávovaru stačí vložit kapsli a mléko, o zbytek se kávovar postará sám.

Tip: ke kávě si dejte také něco dobrého, doporučujeme cheesecake z tvarohu.

Čemu při nákupu věnovat pozornost

Asi jako u všeho, i u nákupu kávovarů je třeba mít se na pozoru, abyste si domů neodnesli zajíce v pytli a později tiše neoplakávali vyhozené peníze. U každého typu kávovaru je nutné zohlednit něco jiného.

Překapávače

Jestliže se rozhodnete pro tento typ, pak si dejte pozor, aby měl přístroj vyjímatelnou nádobu, kterou bude možné umýt v myčce.

Kapslové kávovary

U tohoto druhu kávovarů naopak pozor na modely, u kterých káva pouze proteče jejich ústrojím, protože takové modely vám populární espresso skutečně nepřipraví.

Presovače

Do třetice nutno zmínit presovače, u kterých je dobré pohlídat si hodnotu tlaku, neboť právě tlak rozhoduje o tom, jak dobrou kávu vám kávovar bude schopný poskytnout.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *