Nejlepší vánoční trhy v Evropě

V adventním čase jsou krásná všechna evropská města, ať už ta hlavní nebo ta nejzapadlejší. Vánoční atmosféra dýchá ze světelné výzdoby, rozsvícených stromků a hlavně ze všech těch stánků plných ručně vyrobených dárků, sladkostí a dalších dobrot. A nad tím vším se line vůně vánočního punče a svařeného vína.

Těžko vybrat ty nejlepší vánoční trhy, ale můžeme si představit ty celkem blízko našich hranic. Řada z nás jezdí na adventní trhy k našim nejbližším sousedům, a že tam je co k vidění.

Vídeň

V adventní době se rakouské hlavní město představuje z té nejromantičtější stránky. Vánoční trh před vídeňskou radnicí, Christkindlmarkt, patří k nejlákavějším událostem vídeňské zimní sezony, vánoční vesničky na náměstí Maria-Theresien-Platz, u zámku Belvedere nebo v univerzitním kampusu hlavní trh směle doplňují. Také na nádvoří zámku Schönbrunn se v historické atmosféře habsburské rezidence nabízejí tradiční výrobky uměleckých řemesel. Vánoční atmosféru doplňují křehké vanilkové rohlíčky a vánoční punč.

Drážďany

Nádherně vyzdobené vánoční Drážďany lákají každoročně na Slavnost štol. Adventní trhy v tomto saském městě nedaleko českých hranic patří k nejstarším v Německu, atmosféra starobylých Drážďan vás opravdu nadchne. Kromě tradičního svařáku a karamelových jablíček nejde neochutnat Striezel, tradiční vánoční štolu, která se nejlepší peče právě v Drážďanech. Na začátku prosince tu pečou čtyři tuny vážící štolu, tu pak přivezou na speciálním vánočním povoze ulicemi svátečně vyzdobeného centra města až na náměstí Altmarkt. Tam pak tuto dobrotu se vší slávou naporcují a každý návštěvník trhů má možnost ji ochutnat.  

Krakow

Vánoční Krakow láká na hlavní krakovské náměstí Rynek Główny se slavnou Sukiennicí. Tady zažijete tradiční sváteční trhy s vůní punče, pitného medu, bramborových placek a klobás. Pro Poláky jsou Vánoce nejvýznamnějšími křesťanskými svátky, proto si pečlivě hlídají jejich kulturu. V dřevěných stáncích najdete předměty různých lidových řemesel, například svíčky z včelího vosku, výrobky z ovčí vlny, pletené košíky, vánoční stromečky a šperky, případně vázané kytice ze sušených květin. Obchodníci s pochybným zbožím na adventní trhy nesmějí.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *