Nejkrásnější památky ve Florencii

Napsal

Florencie je jedno z nejvýznamnějších uměleckých center světa, ovlivnilo celou evropskou kulturu a je proslulé jako kolébka renesance, především za éry rodu Medicejských. Ve Florencii působilo mnoho talentovaných osobností, jako například Michellangelo, Leonardo da Vinci, Dante, Machiavelli, Galileo, a další.

Náměstí Piazza del Duomo

Dominantou náměstí Piazza del Duomo je velkolepá katedrála Santa Maria del Fiore (Dóm), která je považována za symbol města. Katedrála je čtvrtou největší katedrálou v Evropě. Její součástí je pak i samostatně stojící zvonice Campanile, věž vysoká 82 metrů nabízející nádherný výhled. Za prohlédnutí stojí také baptisterium Battistero di San Giovanni. jde o nejstarší budovu ve městě, která je dnes významných městským duchovním a uměleckým centrem.

Náměstí Piazza della Signoria

Za druhé hlavní náměstí Florencie je považováno náměstí Piazza della Signoria, na kterém stojí budova paláce Palazzo Vecchio. Za obdiv určitě stojí zvonice na Palazzo Vecchio.

Před palácem Vecchio stojí replika snad nejslavnější Michelangelovy sochy Davida. Originál se nachází v Galleria dell’ Accademia. Na náměstí můžete obdivovat Neptunovu fontánu nebo bronzovou jezdeckou sochu Cosima I. V otevřeném prostoru náměstí a v podloubí Loggia dei Lanzi stojí další překrásné sochy hodny bližšího prozkoumání. Místo, původně určené k vítání zahraničních hostů, nyní slouží jako přehlídka umění soch.

Kousek od náměstí Piazza della Signoria se nachází vstup do nejslavnější florentské galerie, Galleria degli Uffizi, kde je  uložena nejúžasnější sbírka renesančního malířství na světě. Jsou zde zastoupena všechna slavná jména italského umění.

Dalším místem, které je nutné zmínit, je Galleria dell´Accademia, první akademie pro malířství v Evropě. Právě zde se nachází originál jedné z nejznámějších soch na světě, socha Davida od Michelangela. A samozřejmě, žádná návštěva Florencie se neobejde bez procházce po Ponte Vecchio, mostě přes řeku Arno s osobiými krámky, kašnou a Vasariovou chodbou, vedoucí z z Palazzo Vecchio do Palazzo Pitti.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *