Kam vyrazit na závěr léta na dovolenou

Napsal

Prázdniny se pomalu blíží ke konci a s ním také končí období letních dovolených. Jestliže jste na dovolené ještě nebyli a chtěli byste vyrazit právě teď, rozhodně neprohloupíte.  Zájezdy jsou často o dost levnější a pláže nejsou narvané turisty. Vůbec se nemusíte bát, že byste si neužili dostatek sluníčka a teplého počasí, je řada destinací, kde je právě teď nejlépe. 

Bulharsko

Již řadu let patří mezi nejoblíbenější země, kam můžeme na sklonku léta vyrazit na dovolenou.  Na své si přijdou rodiny s dětmi i zamilované páry. Zimy se opravdu bát nemusíte, příjemné letní teploty tu vydrží často až do poloviny října, takže s výběrem dovolené nemusíte pospíchat. Oblíbenými letovisky jsou Primorsko, Slunečné pobřeží a Zlaté písky. Nabízejí možnost vodního lyžování, potápění, surfování a spousty jiných aktivit. Nechat se zlákat místní gastronomií není vůbec těžké, je plná rozmanitých chutí a vůní turecké a bulharské kuchyně.

Turecko

Pro poznávání jiných kultur je Turecko správná volba. Slunné pláže a příjemné teploty téměř po celý rok vám zaručí, že i na konci léta si užijete dovolenou jak se patří. Pokud jste milovníky památek, je tato destinace pro vás to pravé. Antické památky i nádherná příroda lákají zpříjemnit si pobyt výletem po okolí. Turecká riviéra vám nabízí koupání ve Středozemním moři, nejkrásnější pláže dlouhé téměř 8000 km jsou k mání za velice dobré ceny.

Řecko

V případě, že byste rádi strávili dovolenou v Řecku,  období září – říjen je nejideálnějším časem, kdy se tam vydat. Tohle tvrdí i místní obyvatelé. Po hlavní sezóně odpadnou davy turistů, přesto počasí zůstává i nadále letní. Řecku vás uchvátí nejen tyrkysovou hladinou moře, ale dokáže vás zaujmout i svou pestrou a zároveň zdravou kuchyní. Během pobytu můžete podniknout řadu výletů a prohlédnout si přírodu i historické památky. Večer můžete trávit na pobřeží v romantickém duchu, se sklenkou dobrého vína.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *