Jak cestovat sama

Stále častěji se ženy vydávají na cesty samy. Jsou pryč doby bezradných putěk, které se bez mužského doprovodu nedostali ani z hotelového pokoje. Dnešní doba přeje samostatným, odvážným trochu dobrodružkám. Těm patří svět – do slova a do písmene.

Pokud se nechcete vydat do destinace, kde hrozí nebo dokonce probíhá válečný konflikt, vyškrtnete ze svých cestovních plánů území s nestabilní a nedemokratickou vládou (takže by se politické poměy mohly rychle změnit a na lidská práva trochu zapomenout), není čeho se na singl cestách obávat.

Pro jistotu:

V každém případě nic nezkazíte tím, že někomu doma dopředu prozradíte plány na příští dny. Klidně k tomu, v rámci možností, využijte sociální sítě. V tomto případě nejde ani tak o chlubení, co všechno si můžete dovolit, spíš o kontakt s rodinou tak, aby měli přehled, kde se právě pohybujete.

Další pravidlo, které byste pro svou vlastní bezpečnost dodržovat, je velmi obezřetný noční život. Je lepší být do setmění v hotelu nebo jiném místě, kde nocujete, a vyhýbat se nočním podnikům, pokud nemáte v dané lokalitě předem domluveného průvodce (například přes své známé, kteří už destinaci navštívili před vámi a zmapovali možnosti. Celkově je dobré odjíždět se spojením na prověřené místní obyvatele, případně na Čechy žijící v místě.

Obezřetně a nenápadně

Jiný kraj, jiný mrav – to mějte po celou cestu na paměti. Dodržujte zákony i společenské konvence dané země a aktivně se vyhýbejte možným potížím. Respektujte místní zvyky a chovejte se k místním s úctou a trochou pokory, nicméně buďte dostatečně sebevědomá, aby ve vás případní potížisté neviděli snadnou oběť.

Může se stát, že i nejlépe naplánovaná cesta se někde zadrhne a vy budete muset reagovat rychle a flexibilně měnit plány. Buďte na to připravená a nesnažte se jít hlavou proti zdi.

Když si osvojíte tato pravidla, můžete si užít nádhernou dovolenou nebo dobrodružnou výpravu za poznáním. A dozvíte se hodně i sama o sobě.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *