Co navštívit v Kapském Městě

Jestliže se vydáte na jih Afriky, určitě neminete Kapské město. A když už tam budete, jistě se vydáte za místními pamětihodnostmi. Čím je Kapské město zajímavé?

Kapské město bylo první evropskou osadou v Africe, v roce 1692 ji založili Holanďané jako zásobovací přístav pro plavby na východ – do Indie a Asie. Později ho získali Britové. Město zažilo zlatou horečku díky objevu bohatých nalezišť zlata a diamantů. To vše se na tváři města podepsalo a dnes je jedním z turisticky nejzajímavějších míst na africkém kontinentu. Prozradíme vám, co by nemělo uniknout vaší pozornosti.

Stolová hora (Table Mountin)

Tato hora rozhodně nejde přehlédnout. Monumentálně se tyčí nad městem v Národním parku a výhled z ní je skutečně úchvatný, jen počítejte s docela náročným výšlapem. Lanovka totiž jezdí jen za dobrých povětrnostních podmínek. Kapské město má naprosto specifické klimatické podmínky (ovlivňuje ho proudění od dvou oceánů), proto se počasí může změnit několikrát během dne.

Long street

Nejznámější ulice v Kapském městě, na které to žije ve dne i v noci, nabízí ubytování, bary, kavárny, restaurace, stánky s jídlem i obchody se suvenýry. Zde se mezi stavbami z viktoriánského a gregoriánského období setkáte s cestovateli ze všech koutů světa.

Bo – Kaap

Každý, kdo navštíví Kapské město, si musí vyfotit čtvrť Bo – Kaap. Místní dřevěné domky hrají všemi barvami, v ulicích této části města si budete připadat jako v jiném světě.

Pláže okolo Kapského města

Pláže v okolí se dělí na dvě části. Na studeném úbočí je nejznámější pláží Clinton Beach – pláž se skládá ze čtyř zátok, z nichž nejmenší, Mores Beach, je určena k plavání a opalování nahoře bez. Na teplé úbočí, na pláž Fish Hoek Beach, chodí především rodiny s dětmi a na pláži Boulders Beach můžete pozorovat tisícovou kolonii tučňáků.

Mys Dobré naděje

Když už se na svých cestách dostanete tak daleko na jih, je vlastně nemyslitelné nenavštívit mys Dobré naděje, který je sotva 1,5 hodiny cesty od Kapského města. Každý, kdo sem dorazí, pochopí, proč sir Francis Drake při obeplouvání zeměkoule označil tento výběžek za nejkrásnější část na světě.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *