5 nejlepších zimních středisek v České republice

Vánoce na horách jsou pro mnohé stejnou tradicí, jako kapr a salát. Zimní střediska se začínají plnit už před Štědrým dnem, většina lyžařů ale jezdí na hory přivítat nový rok.

V Čechách máme krásná pohoří a všude jsou lokality s udržovanými sjezdovkami i běžecký,i tratěmi, proto může být těžké rozhodování, kam se letos vydat. Přinášíme několik tipů, které vybrali sami návštěvníci a považují je za nejlepší lyžařská střediska u nás.

Říčky – Orlické hory

Komu učarovaly Orlické hory, jezdí do zimního střediska Říčky, které je jistě to nejlepší v této lokaci vůbec. Perfektně udržované sjezdovky, moderní lanovka a rozsáhlé zázemí pro děti včetně Bobíkovy výukové louky lákají především rodiny s dětmi. vy si zalyžujete a o děti bude postaráno.

Areál Monínec – lyžování u Prahy

Moderní a poměrně nové lyžařské středisko si získalo svou popularitu díky tomu, že leží blízko Prahy, v oblasti zvané Česká Sibiř. Kromě skvělého lyžování v zimě, nabízí areál sportovní vyžití i pro letní období: lanový park, tubing, golf, koupaliště a další.

Klíny – Krušné hory

Krušné hory jsou zajímavou lyžařskou oblastí, tradičně například kolem Klínovce a Božího Daru. Nedaleko Mostu vzniklo zimní středisko Klíny, které se neustále rozvíjí, nicméně už teď má co nabídnout nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro ty, co si na lyže vyjedou třeba s partou kamarádů.

Lipno – Šumava

Asi se najde hodně těch, kteří jezdí rádi na Šumavu. Vždyť je tu řada míst, kde se dá skvěle lyžovat a užít si. Jedním z rychle se rozvíjejících lokalit je areál Lipno. Dnes už se sem nejezdí jen v létě, i zima zde je nádherná, především pro rodiny s dětmi. Skiareál Lipno provozuje vlastní lyžařskou školu, ve středisku je k dispozici půjčovna, depot či servis lyžařského vybavení.

Čertova hora – Harrachov

Krkonoše jsou naše nejznámější a nejnavštěvovanější pohoří. Zimních středisek je tu opravdu hodně a těžko vybírat to nejlepší, protože každý má jiná hodnotící kritéria. K těm nejkrásnějším lyžařským lokalitám určitě patří Čertova hora v Harrachově, kde si mohou zalyžovat opravdu všechny generace. Místo známých skokanských soutěží nabízí kromě sjezdovek i kilometry běžeckých tras všech úrovní.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *