4 nejnavštěvovanější místa na Slovensku

Slovensko je pro Čechy jednou z nejoblíbenějších destinací pro trávení dovolené, a to celoročně. Po desetiletích, kdy jsme tvořili jeden stát, si čeští turisté oblíbili řadu míst na Slovensku, která jsou pochopitelně navštěvovaná turisty z celého světa. 

Slovensko má turistům co nabídnout. Hory, vodní plochy i řeky, hrady a další historické památky, přírodní i kulturní zajímavosti. Úplně každý návštěvník našich východních sousedů si najde lokalitu, která ho zaujme. Která místa na Slovensku patří k těm nejoblíbenějším?

1. Bratislava

Nejde jinak, než začít v hlavním městě. Bratislava leží na řece Dunaj, jen kousek od hranic s Maďarskem. Najdete zde historické památky kolem Hlavního náměstí ve staré části města, za návštěvu stojí také Bratislavský hrad či muzeum a park Danubia na řece Dunaji.

2. Vysoké Tatry

Vysoké Tatry jsou krásné v zimě i v létě. Je to nejvyšší pohoří Slovenska a kromě Lomnického a Gerlachovského štítu si jistě pamatujete na horská plesa (Štrbské, Velké Hincovo), která se tu nachází. Pokud máte rádi horskou turistiku, vydejte se na Rysy.

3. Spišský hrad

Spišský hrad je nejrozsáhlejší komplex zříceniny hradu ve střední Evropě. Zbytky starého hradu vyčnívají vysoko nad okolním terénem a se odhodláte vystoupat nahoru k zřícenině, otevře se vám úchvatný pohled do širokého okolí. Dole v městečku Spišské Podhradie se nachází ještě několik významných památek v čele s pozdně románskou katedrálou a dochovanými hradbami.

4. Bojnický zámek

Je to zvláštní, ale na Slovensku moc zámku nenajdete. O to víc láká turisty nádherný romantický zámek s částečně ponechaným původně gotickým a renesančním základem hradu. V 50. letech minulého století byla pod zámkem objevena jeskyně. K zámku pak přiléhá nádherný park s Lípou krále Matyáše, které je dobře 700 let. Jedná se pravděpodobně o nejstarší strom na Slovensku.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *