10 nejkrásnějších pláží Řecka

Řecko je pro Čechy stále oblíbenější destinací pro letní dovolenou. Pláže s bílým, růžovým i do červena zbarveným pískem,nádherná příroda, místa, kde se rodila lidská civilizace – je toho mnoho, co je v Řecku a na blízkých ostrovech k vidění.

Zakynthos, pláž Navagio

Pláž je přístupná jedině po moři, v sezóně sem ale každý den připlouvají desítky výletních lodí z různých přístavů na ostrově. Turistickou atrakcí je vrak lodi Panagiotis, které během rozbouřené noci roku 1980 vypověděl službu motor a loď uvízla na mělčině. Jde pravděpodobněji o nejčastěji fotografovanou pláž Řecka.

Kréta, laguna Balos

Na Krétě, na poloostrově Gramvousa, je malebná zátoka Balos.Je pokryta jemným narůžovělým pískem, křišťálově průzračné moře spadá do hloubky jen velmi pozvolna a hraje všemi odstíny modré. Část zátoky je otevřená do moře, na němž je vidět ostrov Gramvousa se starou benátskou pevností z roku 1582.

Lefkada, Porto Katsiki

Na ostrově Lefkada je mnoho nádherných pláží, za všechny jmenujme tu nejoblíbenější. Pláž Porto Katsiki (v překladu Kozí zátoka) poblíž Vassiliki, je skutečně úchvatná: vysoké vápencové útesy lemují 300 metrů dlouhou pláž s jemným bílým pískem a blankytně modrým mořem. Cesta k ní je úzká a kamenitá, ale za ten nezapomenutelný pohled stojí ji absolvovat.

Kréta, pláž Elafonissi

Dlouhá pláž spojuje západní pobřeží Kréty s malým stejnojmenným ostrůvkem. Růžový písek, černé skály a bílé lilie –  tato pláž byla už mnohokrát zařazena mezi nejkrásnější pláže světa. Pozvolný vstup do vody je ideální pro rodiny s dětmi, povětrnostní podmínky z ní dělají skvělé místo pro windsurfing. Dostanete se sem po pobřežní cestě z města Kissamos, popřípadě lodí z Paleochory.

Kefalonie, Myrtos

I ostrov Kefalonie má jednu z nejvíce fotografovaných pláží na světě. Jmenuje se Myrtos a rozhodně stojí za to ji navštívit. Zátoka s pláží je obklopena bělavými útesy se středomořskou vegetací, pláž je pokryta jemnými bílými kamínky, voda azurově modrá. Na romantický západ slunce zde nikdy nezapomenete.

Naxos, Plaka Beach

Krásná písečná pláž Plaka Beach je několik kilometrů dlouhý pás jemného písku v západní části ostrova Naxos. Dostanete se na ni pohodlnou procházkou podél moře například z nedalekého letoviska Agia Anna. Je oblíbenou a poměrně frekventovanou rekreační oblastí.

Santorini, Perissa

Na Santorini najdete vyhlášenou panoramatickou pláž s jemným vulkanickým pískem Perissa. Pozvolný vstup do moře modrého jako střechy typické pro zdejší architekturu dělá toto místo ideálním pro rodinnou dovolenou.

Santorini: Red Beach

Ještě jednu pláž byste měli na ostrově Santorini navštívit – Čevenou pláž. Skalní masiv, který se nad ní tyčí, je tmavě červený až černý, odtud má pláž své jméno. Celý ostrov má díky své sopečné historii co nabídnout.

Rhodos, pláž v Zátoce svatého Pavla

Malá romantická pláž v zátoce s kostelíkem sv. Pavla podle legendy vznikla z vnitrozemského jezera. Tudy prý cestoval apoštol Pavel do Lýkie, když ho zastihla strašná bouře. Zázrakem se před Pavlem otevřely útesy a nabídly mu útočiště. Dnes je pláž velmi oblíbená díky průzračné, stále klidné vodě, výhledu na starověké městečko Lindos.

Korfu: Canal d’Amour

I toto romantické místo má svoji legendu. Podle pověsti, kdokoli kanálem propluje, najde na druhé straně svou osudovou lásku. Zamilované páry, které zátoku překonají společně, pak do roka čeká svatba. Kanál je vytvořen pískovcovými skalami, v nichž se nachází spousta jeskyní, vrcholky skal jsou pokryté bohatou zelení. Pod nimi vás čeká krásná pláž s průzračně čistou vodou.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *