Buďte fit s pravidelným posilováním

Napsal

Buďte fit s pravidelným posilovánímPřed každým cvičením je důležité se rozehřát. Do posilování se poté můžete pustit až po kratičkém protažení. Toto pravidlo zachovávejte stále. Rozehřátí je velice důležité nejen proto, že prokrvený a rozehřátý sval se lépe protáhne, ale i proto, že tím probouzíte metabolismus k činnosti. A rozhýbat metabolismus má svůj význam zejména proto, že snad každá žena si v životě vyzkoušela pár „zaručených“ diet. A ty se podepsaly hlavně na tom, že se zpomalil metabolismus. Každá dieta, která není doplněna pořádnou tělesnou aktivitou, totiž končívá tím, že se bazální metabolismus vinou minimálního příjmu potravy zpomalí. A vy pak po skončení diety přiberete daleko více, než když jste začínala hubnout.

STREČINK

1. Cvik na protažení zadní strany stehen a zad. Sedněte si na zem do roznožení, jednou rukou chytněte kotník jedno nohy a druhou ruku dejte do vzpažení. Vydržte 15 až 20 vteřin, pak povolte a totéž zacvičte i na druhou stranu. Cvik opakujte 2krát na každou stranu.

2. Cvik na protažení zadní strany stehen, hýždí a zad. Sedíte stále v roznožení. Oběma rukama uchopte kotník jedné nohy, vydržte 20 vteřin, povolte a zacvičte na druhou stranu. Opakujte 2x na každou stranu.

3. Cvik na protažení kyčelních kloubů a hýždí. Sedíte na zemi, jednu nohu pokrčte a druhou nohu si opřete kotníkem o koleno spodní nohy. Vydržte 20 vteřin, pak povolte a totéž na druhou stranu. Opakujte 2x na každou stranu.

4. Cvik na protažení zad. Výchozí pozice: sedněte si na zem, jedna noha je protažená na zemi, druhou pokrčte v koleni, loket protilehlé paže zapřete o koleno pokrčené nohy a druhou paži dejte za zády na zem. Nadechněte se. S výdechem zatlačte loktem do kolena a hlavu otočte vzad. Podívejte se přes rameno zadní paže, vydržte 20 vteřin, pak povolte a totéž zopakujte na druhou stranu. Cvik opakujte 2x na každou stranu.

POSILOVÁNÍ

1. Cvik na posílení přímých břišních svalů. Výchozí pozice : lehněte si na záda, nohy pokrčte v kolenou a ruce si dejte v týl. Nadechněte se. S výdechem zvedněte horní část hrudníku nahoru, po krátké výdrži se vraťte zpět do výchozí pozice. Zacvičte 20krát po třech sériích.

2. Při dalším cviku vyjděte ze stejné pozice jako v předcházejícím cviku. Konečná pozice: s výdechem zvedněte nahoru současně hrudník a koleno jedné nohy. Po krátké výdrži se vraťte do výchozí pozice. Nohy pravidelně střídejte, opakujte 20krát, opět celkem ve třech sériích.

3. Opět je výchozí pozice stejné. Konečná pozice: s výdechem zvedněte současně hrudník a pánev nahoru, vydržte v této pozici 20 vteřin a opět se vraťte do výchozí pozice. Opakujte 20krát, a to celkem ve třech sériích.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *