Ach to pondělí! Jak zvládat začátek pracovního týdne s úsměvem?

Napsal

Achjo, už je zase pondělí! Pro většinu lidí je to nejneoblíbenější den v týdnu, který signalizuje konec víkendu a naopak začátek dalšího pracovního týdne. K pondělku má spousta z nás odpor a jen málokdo se na něho těší. Dobře, možná se na tento den netěší nikdo z nás. Což je vlastně škoda, protože i pondělí se může stát dnem, který si zamilujete!

Zdá se vám to nemožné? Nebo snad dokonce bláznivé? Také si ťukáte prstem na čelo při pohledu na člověka, který je i v pondělí ráno plný dobré nálady, srší energií a pozitivismem? On už možná ví, jak tento den zvládat s úsměvem na tváři. A pokud tohle tajemství chcete znát taky, přečtěte si dnešní článek!

Jak zvládnout pondělí

Vstáváte každé pondělní ráno se špatnou náladou, jste rozmrzelí, protivní sami sobě, do ničeho se vám nechce a pro nic se nemůžete nadchnout? Pak patříte k většině lidí, pro které je tento den největším strašákem z celého týdne. A vlastně je to úplně zbytečné, protože ani pondělek pro vás nemusí být noční můrou. Pojďme si teď společně říci, jak se s tímto dnem poprat a zvládnout jej s radostí a úsměvem od ucha k uchu.

  • Dejte si vydatnou snídani, která vás nastartuje

    Snídaně je základ dne, o tom nemusí být pochyb. Důležitá je v každém pracovním dni, což je logické. V pondělí ale své první jídlo dne můžete pojmout trochu jinak, řekněme třeba více slavnostněji. Připravte si dobroty, které vám chutnají a udělejte si čas na to, abyste si na nich mohli jak se patří pochutnat. Bude to váš rituál, na který se budete těšit, nastartujete se do nového dne a začátek pracovního týdne tak rázem bude o něco méně strašidelný.

  • Sestavte si plán a cíle na celý týden

    Pondělí je nejen začátkem nového týdne, ale u začátkem pracovního nasazení. Je to zároveň ideální den pro to, abyste si udělali přehled o důležitých úkolech pro následující týden. Zaměřte se na to, co všechno musíte zvládnout a splnit, jaké úkoly musíte odevzdat a co musíte stihnout. Doporučujeme na začátek týdne brát ty nejsložitější úkoly, které se s postupujícími dny mohou zjednodušovat.

  • Zábava, která vás nakopne

    Pokud pondělí skutečně v lásce nemáte, máme pro vás ještě jeden tip: vymyslete si na tento den nějakou zábavu, na kterou se budete moci těšit. Například můžete jít s kamarády na dobrý drink, můžete si zaplatit permanentku do fitka, chodit hrát bowling nebo squas, zajít si můžete i do sauny nebo zaplavat. Je toho tolik, co se může stát vaším pondělním rituálem, který vám pomůže tento den zvládat lépe nežli doposud.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *