Abs dieta: Jak hubnout zdravě?

Napsal

Abs dieta navržená Davidem Zinczenkem, šéfredaktorem časopisu Men’s Health, spočívá v konzumaci 12 potravin plných zdravé směsi bílkovin, vitamínů, minerálů a vlákniny. Samozřejmostí je kombinace správného jídla spolu s cvičením, které podporuje růst svalové hmoty a úbytek tuku v průběhu šesti týdnů.

 12 výživných potravin

Základem hubnoucího jídelníčku jsou tyto potraviny:

 1. mandle a ořechy,
 2. fazole a luštěniny,
 3. špenát,
 4. mléčné výrobky,
 5. instantní ovesné vločky,
 6. vejce,
 7. krůtí a libové maso,
 8. arašídové máslo,
 9. olivový olej,
 10. celozrnné výrobky,
 11. extra bílkoviny,
 12. maliny a bobuloviny.

Jak často jíst a cvičit?

Pro udržení správné hladiny energie a kontroly nad pocity hladu, je nutné jíst 6× denně. Každé jídlo musí obsahovat alespoň dvě uvedené superpotraviny. Tato dieta neklade důraz na počítání kalorií ani na přísné porce. Hlavní je, abyste při každém jídle konzumovali bílkoviny, protože zajišťují pocit sytosti, podporují růst svalové hmoty a urychlují spalování tuků. Také byste po dobu této diety měla omezit alkohol a pít velké množství vody. Ale jednou týdně si můžete dopřát i nějaké „cheat jídlo“.

Tréninkový plán zahrnuje kombinaci kardio a silového tréninku ve střídavých dnech. Cvičení na břišní svaly se doporučuje dvakrát týdně.

Na co se Abs dieta zaměřuje?

Základem této diety je pomoci vám dosáhnout krásně plochého bříška a také vás naučit správným stravovacím návykům. Na rozdíl od dietních plánů, které prosazují pevně daná pravidla a zakazují jíst potraviny, které máte rádi, je ABS dieta flexibilní dietní program, který udržuje chutě na uzdě tím, že vám dovolí jednou týdně dopřát svým chuťovým pohárkům.

Kombinací těchto jídel dosáhnete zdraví srdce, silných kostí, okysličení mozku, lepšího metabolismu, vyšší hladině energie a dalších zdraví prospěšných výsledků. Hlavně se budete cítit skvěle – a potom tak budete i vypadat.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *