8 míst, kde si užijete dovolenou i na podzim

Jet na dovolenou v létě, je jen pro ty, kdo jsou limitovaní prázdninovými měsíci. Když se vydáte do známých a oblíbených destinací, narazíte na přeplněné pláže a všude kolem vás budou rodiny s dětmi, které pochopitelně chtějí mít večer klid aby jejich ratolesti mohly spát.

Na podzim tyto problém opadají a přesto je v mořských letoviscích ještě dost teplo a živo na to, abyste si dovolenou užili podle svých představ. Prozradíme vám pár kouzelných destinací, kde se i na podzim teplota pohybuje mezi 25 – 30°C.

1. Kanárské ostrovy – Tenerife

Ostrovy věčného jara, tak jsou Kanárské ostrovy právem nazývány, protože je po celý rok příjemně. Tenerife je jedním z ostrovů kanárského souostroví a najdete tu krásně čisté, písčité pláže, stejně jako na sousední Fuertaventuře. Tenerife je také místo, kde můžete pozorovat nedotčenou a přirozenou přírodu.

2.Tunisko

Tady se dá trávit dovolená po celý rok. Písčité pláže a jen pár metrů pod hladinou živoucí korálové útesy.  Udělejte si výlet na Saharu, projeďte se džípem nebo čtyřkolkou po písečných dunách a osedlejte si velblouda. Na podzim je nejlepší zvolit si jih Tuniska.

3. Kypr

V celém Středomoří ze začátku podzimu můžete stále ještě očekávat příznivé počasí. Teplo tu bývá až do pozdního listopadu. Pokud vás nebaví lenošit na sluníčku u moře, nemusíte se bát, protože celý Kypr je posetý památkami. Doporučuji navštívit hlavní město Nikósie, které je rozděleno na řeckou a tureckou část.

4. Egypt

V Egyptě bude v tomto ročním období už příjemnější klima, které vám poskytne možnost pořádně se zde porozhlédnout. Pokud pomineme pyramidy a vše kolem nich, tak jsou tu nádherné  pestrobarevné korály v Rudém moři, které tvoří ráj pro milovníky šnorchlování. Nebo zkuste plavbu lodí po Nilu, na kterou rozhodně nezapomenete.

5. Dominikánská republika

Vyhřátý písek a azurové moře, teploty vody i vzduchu překračují 30°C. Takhle nejspíš vypadá ráj na zemi. Kromě neskutečné pohody na pláži můžete dovolenou trávit například tím, že prozkoumáte přírodní úkazy, a že jich tu není málo.

6. Mallorca

Největší ostrov Španělska. Pokud jste dobrodruzi doporučuji pohoří Tramuntana, které nabízí vyhlídky do krajiny a kde vás mohou překvapit i divoká zvířata. Podzimní dovolená na Mallorce bude přát spíše těm, kteří chtějí procestovat ostrov a objevit všechny jeho krásy. Teplota vzduchu bývá v říjnu jen okolo 20 až 22°C.

7. Spojené arabské emiráty – Dubaj

Přes léto vás zde čekají úmorná vedra –  teploty dosahují běžně okolo 50°C. Pokud nechcete trávit dovolenou jen na pláži pod slunečníky a chcete se podívat i po památkách či obdivovat místní luxus, je právě podzim nejlepší doba!

Tip: V nákupním centru Souk Madinat vás mezi obchody převeze tradiční vodní taxi.

8.Mauricius

Když u nás přichází zima, je čas sbalit se na Mauricius, protože tam právě začíná léto. Během jednoho dne můžete stihnout obejít klidně celý ostrov. Milovníci dobrodružství mohou prozkoumávat parky a bujná zákoutí přírody. Z pláží vyjíždějí pravidelně čluny, které vás odvezou na nejkrásnější místa s barevnými korály, kde si s vámi budou hrát na babu útesové rybky.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *