7 důvodů, proč trávit více času s vaší rodinou

Trávit více času s rodinou je velmi důležité. A to i v době, kterou procházíme, kdy nás řada opatření uzavřela doma, takže nebýt s rodinou vlastně ani nešlo. Děti se učily doma, rodiče pracovali z domova. V některých rodinách rostl tlak, protože její členové nebyli zvyklí, trávit čas spolu. I přes veškeré úskalí bychom si měli uvědomit, že rodina je nade vše. Až když člověk zůstane sám, zjistí, jak moc mu rodina chybí.

Proč trávit s rodinou společné chvíle

  1. Zlepšují se vzájemné vztahy. Je důležité, když každý člen rodiny ví, že má v tom druhém oporu a zastání. Má kam jít, když se potřebuje přitulit, vypovídat i vybrečet.
  2. Každý z nás si musí čas od času odpočinout, zrelaxovat. Cítíme se unaveni nejen z práce, ale z celkového dění kolem nás. Není lepší terapie, než s rodinou v bezpečí domova.
  3. Je to zábava. Například když si vyndáte nějakou deskovou hru a zahrajete si spolu. Třeba Člověče nezlob se nebo pexeso. Hrou se děti učí a přitom si všichni užijí spoustu legrace.
  4. Někdy je hezké společně shlédnout pěkný film, který zaujme děti i dospělé, a pak si o něm povídat. Je dobré vědět, jak vaše děti vidí svět.  
  5. Být tu pro své děti. Každý občas má nějaké trápení, zážitky, o něž je dobré se podělit s někým blízkým. Osobní kontakt je velmi důležitý a děti potřebují cítit, že jste tu pro ně a mohou s vámi bezpečně mluvit.
  6. Společné víkendy. Jestliže máte přes týden málo času na své volno, věnujte se rodině během víkendu. Nezáleží na tom, co přesně budete dělat, důležitý je pocit blízkosti a sounáležitosti.
  7. Navštěvujte s dětmi často vaše rodiče. Děti kontakt s dědečky a babičky potřebují. Hlavní je ale vzor, který jim tím dáváte – když vidí vás, že udržujete dobré vztahy se svými rodiči, budou v dospělosti dělat totéž. A vy se nebudete muset obávat, že zůstanete ve stáří sami, bez zájmu svých blízkých.
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *