6 tipů jak znovu nabít ztracenou energii

Napsal

Také patříte k lidem, kteří se ráno co ráno co ráno i přes veškerou snahu nemohou dostat z postele? Budík vypínáte třikrát, nespočetněkrát se přemlouváte, mnohdy sami sebe poctíte nějakou tou nadávkou, ale i přesto vám ranní vstávání dělá obrovský problém. Cítíte se unaveně, chybí vám elán ptáte se sami sebe: jak nabít ztracenou energii?!

Nedostatek energie se výrazně odrazí na našem pracovním i osobním životě. Zatímco v zaměstnání se to projeví ve sníženém výkonu či méně kvalitní odváděné práci, v osobním životě se začneme chovat podrážděně, všechno nás hned vytočí, jsme nevrlí a naše okolí tak trpí. Jestliže se ptáte, jak nabít ztracenou energii, je dnešní článek určený právě vám!

Máme pro vás 6 tipů jak nabít ztracenou energii!

Chybí vám energie? Pak čtěte!

Tip první: vydatně se nasnídejte!

Víte jak se říká: snídaně je základem dne! Ráno si na tohle tvrzení, které je mimochodem i vědecky potvrzené, vzpomeňte a tendence se ošidit na nejdůležitějším jídle dne okamžitě a ve svém vlastním zájmu zažeňte. Vaše snídaně by měla být bohatá především na tuky a bílkoviny, které se postarají o doplnění potřebné energie.

Tip druhý: dejte si zelenou!

Věděli jste, že listová zelenina může být jakousi nabíječkou postrádané energie? Pokud ne, pak teď už to víte a rozhodně to nezapomenete! Odborníci se shodují na tom, že tmavě zelená listová zelenina je bohatá na vitamíny, minerály a důležité antioxidanty. Proto si jí dopřejte opravdu dostatek, ať máte spoustu elánu, který můžete libovolně využít.

Tip třetí: napijte se teplé vody!

O sklenici teplé vody s citronem po ránu se toho napsalo i napovídalo tolik, že o této fintě musí vědět snad úplně každý. I přesto nás udivuje, kolik lidí i takhle jednoduchou věc vědomě opomíjí. Jestliže vám chybí elán a vy přemýšlíte nad způsoby, jak nabít ztracenou energii, nemůžete pro to udělat nic jednoduššího, nežli každé ráno začít tím, že vypijete sklenici teplé vody s citronem.

Tip čtvrtý: šup pod sprchu!

Ale pěkně studenou! Neexistuje jednodušší fígl, jak se po ránu probudit a co víc, dopřát svému tělu pořádný šok i dostatek energie. Jestliže se každé ráno bytem ploužíte jako po celonočním flámu, pak ráno po zazvonění budíku na nic nečekejte a šupem pod studenou spršku, která vás zaručeně probere a pěkně nastartuje.

Tip pátý: odpočívejte co hrdlo ráčí!

V dnešní době si jen málokdo může dovolit plácnout sebou do postele a třeba půl hodinky vůbec nic nedělat. A víte co? Vlastně může, protože když se chce, všechno jde! Však ono vám to nádobí ve dřezu nikam neuteče stejně jako koš prádla čekající na vyžehlení. Pokud vaše tělo vydá jasný signál, že si potřebujete chvilku dáchnout, pak hoďte nohy na stůl a dejte si dvacet. Nemusíte spát, stačí jen zavřít oči…

Tip šestý: zaposlouchejte se!

Každý z nás má alespoň jednu písničku, která mu pokaždé dodá energii, ať jí uslyší cestou do práce, odpoledne při tlačenici v metru nebo večer u mytí nádobí z rádia. Pokud i vy máte takovou písničku a my víme, že určitě máte, pak si ji pusťte kdykoli začnete pociťovat, že vám chybí elán. A co víc? Pusťte si ji opravdu hodně nahlas, to funguje nejlépe!

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *