5 triků pro lepší den

Napsal

Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec.

Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°!

5 triků pro lepší den – zkuste to taky!

Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic.

Trik první: usmějte se!

Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky.

Trik druhý: zamlsejte si!

Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík, kupte si cupcake nebo muffina, nebo si pochutnejte na zmrzlině. Bude vám lépe, uvidíte!

Trik třetí: pomilujte se!

Sex samozřejmě nesmí chybět, protože ten v našem těle vyvolává celou řadu reakcí a vyplavuje hormony, díky kterým se nám nálada otočí vzhůru nohama.

Trik čtvrtý: zacvičte si!

Ano, i pohyb dokáže skvěle odradit špatnou náladu, aby se vám usadila v hlavě. A je úplně jedno, jestli si půjdete zaběhat, sednete na kolo a vyjedete do přírody, nebo jestli si dáte do uší sluchátka a zajdete si do fitness centra, kde kromě cvičení nebudete vnímat nic jiného. Pohyb funguje podobně jako sex, možná není tak příjemný, ale stejně jako on dokáže do těla vyplavovat ty správné hormony.

Trik pátý: něco si kupte!

Zvláště ženy jistě nebudou proti, když jim poradíme, aby si pro zlepšení nálady koupily něco nového. Může to být nějaká pěkná halenka, dokonale padnoucí džíny, nová kabelka nebo nový make-up. Zkrátka cokoli, o čem víte, že vám zaručeně udělá radost.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *