5 tipů pro suchou pleť

Napsal
Mít suchou pleť rozhodně není žádný med. Unavená pokožka s drobnými šupinkami  přidělává mnoha ženám vrásky na čele. Jestliže se i vy trápíte pro suchý vzhled vaší kůže, pro pleť bez známek zdraví či  pro pokožku, která vás nepříjemně pne, pak jsou následující řádky určený právě vám.
shutterstock_298467293
Péče o suchou pleť není procházka růžovým sadem. Do 25. roku života patří tento typ pleti k těm lepším. V tomto období pokožce nechybí růžový nádech, je na dotek příjemně jemná a nejeví stopy mastného lesku. Bohužel postupem času tato pozitiva ztrácí a při nesprávné péči hrozí předčasné stárnutí.

Pečující tipy pro suchou pleť

Jestliže máte suchou pleť, pak určitě víte, že výrazně reaguje na mnoho podnětů. Mnohdy stačí opravdu maličko, aby se pokožka stala podrážděnou a dala vám tak jasně najevo, že jste při starostlivosti o ni šlápli vedle. Našli jsme pro vás několik základních tipů pro suchou pleť, díky kterým se vám podaří předejít mnoha neduhům.

Tip první: Žádné mýdlo

Jestli něco vaší suché pleti opravdu nesvědčí, pak je to mýdlo, kterému byste se měla ve svém vlastním zájmu vyhnout širokým obloukem. Mýdlo pokožku vysušuje, což vy rozhodně nepotřebujete. Doporučujeme tedy používat sprchové gely neobsahující mýdlo nebo se můžete spolehnout na speciální oleje, které disponují promašťujícími účinky.

Tip druhý: Pravidelné promazávání

Suchou pleť je důležité pravidelně promazávat. K tomuto účelu vám můžeme vřele doporučit tzv. emoliencia, což jsou mastičky, krémy nebo mléka s podpůrnými léčebnými  látkami, jejichž  úkolem je kůži zvláčnit a na jejím povrchu vytvořit ochranný kožní film utěsňovací mezibuněčné prostory proti úniků vody. Pořídit se dají v kterékoli lékárně.

Tip třetí: Doplňky stravy

Když už se vydáte do lékárny, neváhejte se zde poradit ohledně doplňků stravy, které by vám mohly s vaší suchou pletí pomoci. Velice dobrým pomocníkem je kolagen snižující ztrátu tekutin vypařováním. Aby vaše pleť byla dostatečně hydratovaná a vlhká, můžete se obrátit i na pomoc spiruliny nebo hnědé mořské řasy ochraňující pokožku proti volným radikálům a škodlivých účinkům slunečního záření.

Tip čtvrtý: Vepřové sádlo

Na klasické vepřové sádlo při problémech se suchou pletí sázely už naše babičky. Musí se ale jednat o čisté vyškvařené a především nesolené vepřové sádlo. Ačkoli se to někomu z vás bude zdát divné nebo dokonce nechutné, právě vepřové sádlo tvoří základ neskutečného množství kosmetických přípravků. Než tedy tohoto přírodního pomocníka odsoudíte, zkuste mu dát alespoň jednu šanci.

Tip pátý: Pitný režim

Naším posledním typem pro suchou pleť je sázka na pitný režim, který většina z vás vědomě podceňuje a nevěnuje mu tolik pozornosti, kolik by si zasloužil. Věřte nebo ne, ale i důsledné dodržování pitného režimu vám s vaší suchou pletí může pomoci. Nezapomínejte tedy, že máte vypít minimálně dva litry tekutin denně.
Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *