5 příznaků stárnutí pleti, o kterých nikdo nemluví

Napsal

Se stárnutím jsou často spojovány vrásky. Ty však nejsou to jediné, co přichází se zvyšujícím se věkem. Vypadat dobře v každém věku znamená vytěžit maximum z toho, co máte. Přijmout příchozí změny a vypořádat se s drobnostmi, kvůli kterým se můžete cítit špatně.

Ochablá kůže na krku

Jak stárneme, dochází ke ztrátě tukových buněk pod pokožkou. Ovšem právě ty se starají o hladkou a svěže vypadající pokožku. Se ztrátou těchto buněk tedy dochází k tomu, že pokožka ztrácí svou podpůrnou strukturu, čímž se na krku objevuje volná kůže tvořící nežádoucí záhyby. Celý proces zhoršuje také přílišné vystavování se slunci, které narušuje a zplošťuje kolagenová vlákna, která podporují pokožku.

V boji s tímto problémem vám pomohou vitamíny. Vhodný je vitamin A, který pomáhá obnovovat a napínat pokožku, a vitaminy E a C, které zvyšují produkci kolagenu. Právě kolagen je klíčový, nejen pro zdraví a skvělý vzhled vaší pokožky. V kosmetice hledejte retinol a kyselinu hyaluronovou, které dokáží zlepšit stav kůže. V případě, že je kůže opravdu volná, může pomoci infračervená masáž.

Výrazné kruhy pod očima

Kruhy pod očima občas trápí každou z nás, nehledě na věk. V některých případech může jít pouze o nezdravou životosprávu – nevhodný jídelníček, ponocování, alkohol a podobně. Tělo na to může reagovat právě v podobě kruhů pod očima, jelikož organismus je zanesen nečistotami. Ovšem kruhy pod očima mohou být tvořeny také pigmentem, většinou jde o genetickou příčinu. Kožní specialista vám pomůže najít vhodné řešení.

Pro zmírnění kruhů pod očima je vhodné užívat doplňky stravy, které podporují oběh a detoxikaci organismu. Může jít o extrakty ze zeleného čaje, kyselinu alfa-lipoovou či ostropestřec mariánky. Nevyplácí se kruhy zakrývat korektorem, produkt se totiž usadí do prohlubně pod okem a vše akorát zhorší. Namísto toho vyzkoušejte zvýraznit koutky očí a oblast pod nimi a lícní kost. Oko se tak stane výraznější a kruhů si nikdo nevšimne.

Make-up

Ačkoliv mnohdy se nedostatky snažíme skrývat make-upem, často je to spíše na škodu. Pokud máte drobné či větší vrásky, kosmetika se v nich usadí a učiní je tak viditelnějšími. Vyhněte se proto hutným produktům a vyzkoušejte raději produkty na bázi kyslíku nebo minerálů.

Vyplatí se navštívit odborníka, který se o vaši pokožku postará. Pro zklidnění pokožky lze využít radiofrekvenční přístroj a profesionální kosmetiku, díky které vaše pokožka bude vypadat skvěle.

Rýhy kolem rtů

Samotné rty i jejich okolí mají svůj vypouklý vzhled díky kolagenu. Ovšem se stárnutím mizí také kolagen, čímž se zmenšuje ona „vycpávka“. Při našpulení rtů se tak v jejich okolí tvoří krepovité rýhy.

Je důležité o svou pokožku pečovat, aby měla všechny potřebné živiny. Do jídelníčku zařaďte omega-3 mastné kyseliny pro redukci poškození UV zářením. Vhodné jsou také cviky, díky kterým procvičíte svaly kolem úst. Lze tak okolí rtů opět dodat nafouklý vzhled a zbavit se nežádoucích vrásek.

Svěšená víčka

Častým problémem jsou také svěšená víčka. I to souvisí se ztrátou tukových buněk. Kromě toho dochází i ke slábnutí svalového napětí. Sval, který zvedá obočí, je oslaben. To vede k povisnutí kůže víček. Příčina bývá často genetická, ovšem vliv má také naše životospráva a péče o pleť.

Pokud vám svěšená víčka překáží, je možné řešit problém operací. Pokud vás nijak neomezují, ale přesto byste ráda opět krásná víčka, vyzkoušejte „zvedat čelo“, abyste posílila svaly obličeje. Důležité je také používat vhodnou kosmetiku. Vyhněte se krémům, ty oční víčka zatěžují. Namísto toho vyzkoušejte lehké sérum, které je plně prospěšných látek.

Se stárnutím přirozeně přicházejí změny, kterým se nelze vyhnout. Ovšem i v pokročilém věku lze stále vypadat skvěle. Důležité je o sebe pečovat, a to i v mladém věku. Naše pokožka si totiž vše pamatuje, vyplatí se proto na ni myslet a věnovat jí důkladnou péči.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *