5 bylinných čajů, které dokážou zázraky pro zdraví pleti a vlasů

Napsal

Bylinný čaj je známý tím, že přináší řadu zdravotních výhod. Skládá se z celé škály zdraví prospěšných vlastností. přinášíme vám 5 bylinných čajů, které jsou dobré pro pleť a vlasy. Který je váš oblíbený?

Blahodárné účinky čaje

Není žádným tajemstvím, že čaj je nejoblíbenějším nápojem na celém světě, a to z pochopitelných důvodů. Ať už ráno, nebo po obědě, čaj na mnohé z nás působí jako prostředek proti stresu. Kromě toho, že čaj poskytuje tolik potřebnou relaxaci, je také známý tím, že přináší řadu zdravotních výhod.

Šálek bylinného čaje po ránu může tělu poskytnout dobré trávení, detoxikaci a samozřejmě napomáhat hubnutí. Kromě toho je bylinný čaj považován také za skvělý nápoj pro zdraví pleti a vlasů. Antioxidanty v něm obsažené pomáhají zpomalovat proces stárnutí. Zabraňují také poškození volnými radikály a obnovují stáří buněk v těle, což vede k tomu, že vaše pleť vypadá bezchybně a mladší.

Vitamíny a minerály obsažené v bylinném čaji pomáhají při posilování pleti, vlasů a snižují jejich lámavost. Které jsou pro vaši krásu nejlepší?

Mátový čaj

Protizánětlivé vlastnosti přítomné v mátě peprné mohou pomoci snížit zarudnutí způsobené akné, a antiseptické vlastnosti pomáhají zabránit hromadění bakterií, co mohou ucpat póry. Kromě toho máta peprná také stimuluje pokožku hlavy a napomáhá růstu vlasů tím, že podporuje a zlepšuje krevní oběh.

Pampeliškový čaj

Pampeliškový čaj je považován za úžasnou volbu pro zdraví vlasů a pokožky. Tento bylinný čaj je bohatý na antioxidanty, které pomáhají v boji proti známkám stárnutí. A také detoxikuje. Zatímco v případě vlasů železo, hořčík, fosfor, draslík, biotin a vápník obsažené v tomto čaji posilují kadeře a podporují zdravý růst vlasů.

Zelený čaj

Není sporu o tom, že zelený čaj je dnes základem každé domácnosti. Zelený čaj, který je nabitý mnoha zdraví prospěšnými látkami, se získává z keře známého jako camellia sinensis, který je vynikajícím zdrojem antioxidantů. Tento čaj pomáhá odstraňovat toxiny z pokožky a předchází vzniku jemných linek a vrásek. Kromě toho třísloviny obsažené v tomto čaji mohou dodat vlasům lesk a pomáhají snižovat problémy se suchou pokožkou hlavy. Další kosmetické účinky zeleného čaje naleznete zde.

Růžový čaj

Tento krásně vonící růžový čaj může pomoci v boji proti známkám předčasného stárnutí, jako jsou vrásky, jemné linky a mdlost pleti. Kromě toho díky obsahu vitaminů A, B3, C a E pomáhá růžový čaj stimulovat růst vlasů a ozdravit pokožku hlavy.

Ibiškový čaj

Tento květ se používá již po mnoho staletí jako běžná základní složka pro tělesné zdraví, pokožku a vlasy. Přemýšleli jste někdy proč? Tento květ zvyšuje spotřebu vody v těle a je také považován za vynikající zdroj pro detoxikaci. Obsahuje hydratační vlastnosti, které mají za následek snížení problémů se šupinatou, suchou a svědivou pokožkou. Kromě toho je ibiškový čaj plný aminokyselin známý také pro zdravý růst vlasů. Obsahuje kolagen, který napomáhá růstu vlasů.

Mimo všechny tyto zdraví prospěšné vlastnosti čaj také skvěle podporuje hydrataci, v zimě dokáže skvěle zahřát a v případě nemoci vyvolává pocení, což pomáhá tělu bojovat s infekcemi. Kofein v něm obsažený také podpoří duševní činnost a zvýší koncentraci – a to v mnohem zdravější formě, než je káva či kofeinové nápoje.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *