4 tipy jak se zbavit závislosti na sladkém

Napsal

Čokoládky, sušenky, dortíky a s nimi spojené časté návštěvy cukráren, kde se to cukrem a sladkostmi jen hemží jsou nejčastější slabostí nás všech. Jen málokdo dokáže odolat sladkému pokušení, kterého je kolem nás spousta – z výkladních skříní se na nás usmívají cupcaky, z reklam na nás útočí sušenky a my si proto stále častěji pohráváme s otázkou, jak se zbavit závislosti na sladkém…

shutterstock_304736438

Chutě na sladké sužují úplně každého z nás. Zatímco někdo těmto impulsům dokáže odolat, pro jiného je to nesplnitelný úkol. Možná i vy patříte k těm, kteří cukrovinkám pokaždé podlehnou. V takovém případě je náš dnešní články s užitečnými tipy jak se zbavit závislosti na sladkém určený právě pro vás!

4 tipy jak se zbavit závislosti na sladkém

Odstranit z našeho života veškeré sladké není jednoduché. Zvláště v případě, kdy jste si až do dnešního dne, co se sladkostí a cukrovinek týče, vůbec neodpírali a dopřávali si, co hrdlo ráčilo. Tomu je ale konec, s našimi tipy se dokážete zbavit závislosti na pojídání cukru, který je pro vaše tělo škodlivý a má za následek obezitu a pneumatiky okolo pupíku. Tak co myslíte, zvládnete to?

Tip první: Takové to jednoduché žvýkání!

Odbourání závislosti na sladkém se má velmi podobě jako snaha odbourat závislost na kouření. V tomto případě se doporučuje nahradit cigaretu žvýkačkou a neustále tak zaměstnávat ústa. I u sladkého to může fungovat, proto vám doporučujeme žvýkat, žvýkat, žvýkat! Jakmile pocítíte, že na vás opět přichází nekontrolovatelná chuť dát si něco sladkého, strčte si do pusy žvýkačku a žvýkejte. Jak jednoduché!

Tip druhý: Nahraďte sladké ovocem!

Máte chuť zhřešit na sladkém? Pak si dejte kousek ovoce! Zlé jazyky by teď mohly podotknout, že v ovoci je přece taky cukr, což nepopíráme. Je to pravda, i ovoce obsahuje cukr, ale ten není tak rizikový a zákeřný, jako ten, co se ukrývá v cukrovinkách. Jednou z možností, jak se zbavit závislosti na sladkém, je konzumace ovoce, které vám pomůže srovnat hladinu cukru v krvi a zažehnat touhu dát si třeba čokoládu.

Tip třetí: Když už mlsat, tak kvalitně!

Nedokážete se sladkého zbavit úplně a ze dne na den? Když už víte, že si prostě kousek nějaké té sladké dobroty dát musíte, pak si alespoň dopřejte něco kvalitního. Doporučujeme koupit si kvalitní vysokoprocentní čokoládu a tu mlsat po kousíčkách, třeba jen čtvereček za den. Tohle je totiž daleko menší zlo, nežli smlsnout celou tabulku levné čokolády večer u televize na posezení.

Tip čtvrtý: Nezanedbávejte se v jídle!

Hodně lidí se drží představy, že pokud začnou držet dietu, automaticky shodí nadbytečná kila. Chyba lávky, vážení. Takhle to bohužel nefunguje, i když by to byla paráda. Právě naopak si vaše tělo začne ukládat cukr a ten po vás začne vyžadovat. A to bude mít za následek skutečnost, že se budete sladkým doslova cpát. Proto je jednou z dalších rad, jak bojovat se závislostí na sladkém i nutnost neodbývat se v jídle a jíst pravidelně.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *