3 spolehlivé kroky jak mít úspěšný rok

Napsal

Máme tu nový rok se šťastnou osmičkou na konci, která je pro mnohé z nás příslibem toho, že to bude úspěšný rok. Možná si i vy od tohoto roku hodně slibujete. Chcete uchopit příležitosti za pačesy a kočírovat svůj život tím správným směrem. V dnešním článku se dozvíte, co musíte udělat pro to, abyste měli po finanční stránce úspěšný rok.

A proč zrovna po finanční stránce? Co si budeme nalhávat: bez peněz by to v životě nešlo. S příchodem nového roku máte ideální příležitost začít dělat věci jinak, třeba daleko lépe, nežli jak jste je dělali doposud. A upřímně: kdo z nás by nechtěl, aby se mu dařilo finančně, že?

Mějte finančně úspěšný rok!

Už jsme si ujasnili, že bez peněz to v životě prostě nefunguje. Potřebujeme je všichni, bez výjimky. Proto si teď řekneme, co můžete udělat pro to, aby se vám v roce 2018 po finanční stránce dařilo lépe, nežli v roce předchozím, kterému jsme před pár dny dali sbohem.

Krok první: udělejte si přehled o svých financích

To je základ všeho. Dokud nebudete vědět, jak na tom po finanční stránce jste, nemůžete podnikat další kroky, natož pak kroky k tomu, aby se vám začalo více dařit. Pečlivě si sepište veškeré vaše příjmy, do kterých zahrňte nejen výplatu, ale i případné přídavky, alimenty, pokud je pobíráte, vedlejší příjmy z brigád a podobně. To samé pak udělejte s výdaji, kde toho bude asi daleko více. Do výdajů patří poplatky za bydlení, nájem zálohy, co utratíte za benzín, za jídlo, za poplatky ve školce nebo za kroužky dětí a podobně. Pak příjmy odečtěte od výdajů a zjistíte, jak na tom s penězi skutečně jste.

Krok druhý: vyberte jednu věc, kterou oželíte

Znovu se podívejte na seznam vašich výdajů a pro začátek z nich vyberte jednu věc, kterou v tomto roce oželíte. Možná jste si dopřávali dvakrát do měsíce večeři v nóbl podniku. Tak se zamyslete nad tím, jestli to opravdu v životě potřebujete? Pokud ne, přestaňte to dělat. Další měsíc pak můžete zrušit další výdaj. Uvidíte, že penízky se vám začnou střádat korunka po korunce.

Krok třetí: naučte se zhodnotit našetřené peníze

Podařilo se vám naspořit určitou finanční rezervu? A kde máte tyto peníze uložené? Pokud odpovíte, že doma v krabičce nebo nedej bože pod polštářem, doporučíme vám, abyste je využili jinak. Ideální jsou různé spořící účty, na které si peníze uložíte a čerpáte benefity už jen z toho, že vám tam ty peníze leží, stejně jako vám leží doma, akorát že z toho nemáte vůbec nic navíc.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *