10 zásad vaší hubnoucí rutiny

Napsal

10 zásad vaší hubnoucí rutinyKaždá žena si přeje mít nějakou svou vysněnou hmotnost, přiblížit se jí, nebo si alespoň postavu zpevnit. Tohle není sen nereálný, ale vše začíná v naší mysli. Je důležité se řídit nějakým plánem, který vám představíme v deseti bodech. Je to jednoduché a efektivní. Nyní končí veškeré výmluvy, proč se do toho nepustit a můžete začít hned zítra.

1) Vytvořte si vlastní smlouvu! Sepište si veškeré vaše usnesení a všechny důvody, proč chcete začít cvičit, hubnout, nebo se sebou jednoduše něco dělat. Tím, že si svou „smlouvu“ podepíšete se zároveň zavážete k nějakým výkonům, které by měly přinést výsledky.

2) Ujasněte si své malé a dosažitelné cíle! Pokud je vaším cílem například váhový úbytek, měla byste se 2-3 krát týdně věnovat alespoň 20 minut jakékoliv kardiovaskulární aktivitě. Pomalu svůj čas zvyšujte na 30 minut. Rozdíly pocítíte ihned po pár týdnech.

3) Najměte si trenéra! Tedy samozřejmě jen v případě, můžete-li si to dovolit. Trenér vám pomůže držet se na trati za svým cílem, dá vám správný směr a motivaci, kterou z dosažení požadovaných výsledků (cílů), potřebujete.

4) Vykliďte police a lednici! Další zásadní krok k vašemu cíli je vyhodit všechno nezdravé jídlo ve vašem domě či bytě. Tak zabráníte zbytečnému nutkání. Vyměňte většinu svého jídla za novější, které je složeno především ze zeleniny a čerstvého ovoce.

5) Svaly nejsou tuk! Každá žena by si měla uvědomit jednu zásadní věc, a to je, že tuk a svaly jsou jiná věc, což si většina žen neuvědomuje – jde-li o případ ztráty hmotnosti. Svaly jsou totiž mnohem hustší než tuk. Můžete tedy ztratit spoustu centimetrů bez výzamného snížení hmotnosti.

6) Dělejte takovou činnost, která vás opravdu baví! Účast na činnostech, které vás baví, jako je chůze, jízda na kole, nebo skupinové cvičení vás bude nejen více motivovat, ale zároveň se zabavíte a budete se těšit na váš příští výkon, což se projeví jak na vaší postavě, tak celkovém duševním zdraví.

7) Cvičení = součást vašeho dne! Naplánujte si veškerý váš pohyb, cvičení a další aktivity dopředu. Berte to tak, že je to stejná povinnost, jako uvařit rodině oběd. Nikdo nemá rád, když musí měnit své jídelní zvyklosti, že? Potom ani nevynechávejte vaše pohybové povinnosti.

8) Hudba je lék! Další motivací může být hudba. Tím, že ji při cvičení budete poslouchat dobrou muziku své tělo nutíte hýbat se do rytmu, což je účinné. Pouštějte si takovou hudbu, která se vám líbí, zvedne vám náladu a zároveň vás povzbudí k lepším výkonům.

9) Cvičte s přítelem! Pokud máte parnera, klidně si s ním promluvte o vašich plánech a zároveň ho můžete požádat o pomoc, aby vás také on motivoval. Užijete si zábavu a zároveň uděláte něco dobrého pro své tělo.

10) Odměňte se! Jakmile dosáhnete krátkodobého cíle, udělejte pro sebe něco pěkného. Například si běžte do obchodu pro nový kousek oblečení, ve kterém se budete cítit skvěle.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *