Nejhezčí balkonové květiny

Napsal

Zima je sotva ve své polovině, pěstitelé už ale přemýšlí nad tím, co si na jaře vysadí do truhlíků na balkon. Pokud se nechcete spokojit jen s muškátovou klasikou, nechte se inspirovat dnešním článkem a přečtěte si, které rostliny patří mezi nejhezčí balkonové květiny.

lantána

Je celá řada květin, které můžete pěstovat na balkoně. Každá snese jiné podmínky, takže si můžete vybrat podle toho, jakým směrem máte balkon situovaný nebo jak častou péči vyžaduje. Jedním z důvodů, proč se tolik lidí vrací zas a znovu k muškátům, je fakt, že jsou velmi nenáročné. Ale nejsou samy.

Lobelky

Rostou úplně všude, na severu stejně jako na slunečné jižní straně. Pořídit si můžete dvě varianty – jako drobnou vzpřímenou rostlinu, případně převislou, díky níž bude váš balkon vidět z dálky. Nejčastěji se asi setkáte s modrou varietou, koupit si ale můžete i bílou nebo růžovou. VYžadují pravidelnou zálivku a hnojení přípravky bez dusíku.

Netýkavka balzamína

Květina, známá též jako sultánka, patří mezi oblíbené balkonovky, protože kvete celé léto. Daří se jí v polostínu i ve stínu, dorůstají až do 40 cm a kvete v mnoha barvách od bílé, přes růžovou a fialovou až po krásně červenou. Zalévejte tak, aby měla rostlina stále vlhký substrát, ale nestála přímo ve vodě. Ani sucho jí nesvědčí.

Proměnlivá lantána

Jestli chcete na balkon něco opravdu neobvyklého, zkuste si pořídit lantánu. Její květy totiž mění během svého života barvu, takže je každý den jiná. Výjimkou je varianta s bílými květy, ta svoji barvu nemění. Když jim dopřejete slunné místo, hodně vody a jednou za týden přihnojení, po celé léto vás budou těšit krásnými květy. Jen opatrně: lantána je jedovatá.

Bougenvillea

na balkoně nemusíte pěstovat jen květiny v truhlíku. Můžete si pořídit nádherně dekorativní stromek bougenvilleu lepkavou a budete se kochat nádhernými květy po celé léto. Jediné, co potřebuje, je dostatečně velkou nádobu a slunné místo. Dorůst může až do dvou metrů a kvete červeně, oranžově i fialově.

 

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *