Co dát do profilu na seznamku

Napsal

Seznámit se je těžké. Tím horší, když se máte popsat na internetové seznamce. Co dát do profilu, abyste zaujali? A co si raději na začátku nechat pro sebe?

Jestli se vám hlavou honí stovka otázek, jak na to, jste na dobré cestě sestavit si profil, který zaujme, odliší se a bude mít šanci mezi stovkami, tisíci dalšími. Váš profil je totiž ten příslovečný první dojem, díky němuž si na vás každý udělá svůj názor. A druhá šance na první dojem prostě neexistuje.

Rada č. 1: Pište pravdu

Rozhodně se nesnažte předstírat, že jste někdo jiný, než ve skutečnosti jste. Vylepšené informace vám  možná zvýší počet protějšků, kteří odpoví, ale pravda vyjde najevo nejpozději při první (a pravděpodobně i poslední) schůzce. I vy byste přece byli zklamaní, kdyby na schůzku přišel někdo, kdo se svému seznamovacímu profilu vůbec nepodobá.

Pravdu pište nejen o fyzickém zjevu, tedy věku nebo postavě, ale také o profesi či zájmech jimž se obvykle věnujete ve volném čase. Vyhnete se dopředu dohadům o tom, jak trávit společné chvíle.

Rada č. 2: Snažte se být originální

Většina seznamek má profil nastaven jako dotazník, který vyplňujete. Díky jednotlivým kolonkám nezapomenete napsat to nejdůležitější o vás, tedy kdo jste, co máte rádi a co hledáte. Při vyplňování nebuďte strzí, skoupí na slovo. Humor je velice vítané koření i při vlastním popisu či sebehodnocení. Zeptejte se svých blízkých na vaše silné stránky a poutavě je zformulujte. Měli byste působit pozitivně a energicky, být plní života a naděje.

Rada č. 3: Nestěžujte si, nelitujte se

Největší chybou řady profilů na seznamce jsou slovní spojení “životem zklamaná”, “přestávám věřit, že najdu” a podobně. Jestli nevěříte, že na této seznamce najdete vhodný protějšek, proč tam jste? Věčný smolař nebo zahořklá puťka nikoho neosloví, nikdo se nechce scházet s věčným stěžovatelem, natož pak s ním žít. Stejně tak nikoho nezajímají vaše diagnózy ani to, že vás podváděl váš ex.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *