Nejoblíbenější ostrovy v Řecku

Napsal

Řecko a jeho ostrovy patří mezi nejoblíbenější turistické destinace na světě. A existuje mnoho způsobů, jak si tam dovolenou užít. Můžete relaxovat na sluncem vyhřátých plážích, dovádět v moři, prozkoumávat a objevovat krásy Řecka, poznávat jeho kulturu a nebo vyzkoušet některý z vodních sportů. Řecko je plné úžasných ostrovů, kde můžete prožít skutečně nádhernou letní dovolenou, představíme vám ty nejoblíbenější.

Rhodos

Ostrov, kde naleznete od všeho trochu, sluncem zalité pláže i krásně modré Egejské moře.Na ostrově najdete několik lezeckých oblastí. Rhodos je samozřejmě také plný památek, největším unikátem je Staré město Rhodos, které vás doslova učaruje a dýchne na vás jeho romantickou atmosféru. 

Korfu

Říká se, že pláže ostrova Korfu patří k nekrásnějším v celém Středomoří. Zatímco na severovýchodě ostrova je tichý ráj s úžasným pobřežím, které můžete prozkoumat, jih je plný písečných pláží. Kromě nádherné přírody nabízí Korfu také bohatou historii. Ostrov je posetý velkým množstvím památek, které zde po sobě zanechaly národy, které kdysi ostrov ovládaly. Možná se necháte zlákat i na výlet lodí na dva sousední ostrovy Paxos a Antipaxos, nebo do nedaleké Albánie.

Kefalonia 

Největší z jónských ostrovů na západním pobřeží Řecka, ostrov Kefalonia, nadchne obrovskou nabídkou přírodních i historických památek a řadou aktivit. Nezapomeňte navštívit jeskyni Mellisani s azurově modrou lagunou. Kousek od městečka Sami se ukrývá proslulá krápníková jeskyně Drogarati (Dračí jeskyně), která patří ke skutečným geologickým skvostům. Na nejužší části poloostrova se nachází Assos, malé městečko, kde si můžete užít krásný den na pláži v křišťálově čistém, klidném zálivu. Na kopci nad městečkem se tyčí stejnojmenný hrad. 

Kréta 

Kréta sama o sobě je magické místo. Spolu se vším, co vám nabídne, se z Kréty pro všechny turisty mířící na řecké ostrovy destinaci číslo jedna.  Od starobylých zřícenin, nádherných plá a, impozantních hor, nabízí i dokonalý gastronomický zážitek a bezkonkurenční pohostinnost. Neměli byste si nechat ujít návštěvu míst, jako je palác Knossos a jeskyni Psychro, kde se narodil Zeus. Sever Kréty je více turistický, jih je poklidný s malými rybářskými vesničkami.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *