Nejkrásnější místa v Madridu

Napsal

Hlavní město Španělska láká tisíce turistů každý rok a není se čemu divit. Kosmopolitní město, kde žije více než šest milionů obyvatel, je plné neuvěřitelně krásných míst, co rozhodně stojí za návštěvu. V Madridu to opravdu žije a nejen během dne. Víte, kam byste měli určitě zavítat při návštěvě Madridu? Tady máte pár tipů.

Katedrála Panny Marie Almudenské

Tato katedrála se nachází v historickém centru města, nazývá se La Santa Iglesia Catedral de Santa María le Real de la Almudena a byla vysvěcena papežem Janem Pavlem II. Stavba je z velké části neogotická a svou pozornost přitahuje velkým množstvím soch, které k ní náleží. Na místě, kde katedrála stojí, býval středověký kostel. Ten se v průběhu času přestavěl v nynější neogotickou katedrálu, nedílnou součást královského paláce.

Královský palác

Královský palác se nachází několik set metrů od San Miguel. Postaven je v barokním a klasicistním stylu. Je považován za nejrozlehlejší stavbu svého druhu v Západní Evropě. Palác stojí na proslulém místě, kde stával starý Alcazár, který roku 1734 vyhořel. Při požáru bylo zničeno mnoho uměleckých děl. Nový palác nechal vystavit Filip V. s vizí, že bude mít ten nejkrásnější palác ze všech. Poslední panovník pobývající v paláci byl Alfons XIII.

Templo de Debod

Jedno z nejkrásnějších a zároveň nejzajímavějších míst se nachází přibližně 3oo metrů od paláce. Starověký egyptský chrám byl původně postaven v jižním Egyptě. Přemístěn do Madridu byl v roce 1968 z důvodu obavy, že bude zatopen Nilem při stavbě přehrady. Na jeho záchraně se podílelo UNESCO.

El Retiro Park

Nádherný park ležící východně od Plaza Mayor dříve sloužil pro odpočinek králů. Byl v něm vybudován i Křišťálový palác. Kouzelné místo s názvem El Retiro v sobě ukrývá dokonalé jezírko, několik fontán a nespočet soch. Skrytým pokladem parku je strom, který patří mezi nejstarší v Madridu.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *