3 nejlepší destinace pro letní dovolenou v roku 2019

Napsal

Jestli patříte k těm, kdo si cíl své dovolené vybírají na poslední chvíli, nechte se inspirovat našimi třemi žhavými tipy pro letošní letní dovolenou. Vybírali jsme z desítky destinací, které pro letošní rok vybral turistický průvodce Lonely Planet, to nejexotičtější pro české turisty.

Oslavujte v  Panamě

Panama je středoamerický stát, leží přesně mezi oběma americkými kontinenty. Je až neuvěřitelné, že si zdejší přírodní poklady, tedy bílé písečné pláže, tropické deštné pralesy a hory na horizontu, stejně jako zdejší pozoruhodné domorodé kultury nezískaly davovou pozornost turistů z celého světa. Pokud v roce 2019 plánujete dovolenou ve střední Americe, je Panama skvělou volbou. Poznáte zde úchvatnou přírodu v národních parcích nebo slavném Biomuseu, pochutnáte si na skvělé panamské kuchyni navíc se letos můžete stát svědky bujarých oslav 500. narozenin hlavního města.

Objevte Belize

I tento malý středoamerický stát stále ještě čeká na svou turistickou premiéru, kdo ale rád poznává nová, neokoukaná místa, má nejvyšší čas navštívit tento ráj. V klidu krásné přírody si zde užijete relax na tropických plážích, potápění u korálových útesů, plavby mezi atoly, návštěvy kakaových farem, prohlídky pozůstatků mayské kultury i výlety do džungle s volně žijícími živočichy. nenechte si ujít potápění v „Deep Hole“ – přírodní mořské díře hluboké 24 metrů, která vám kromě podmořských krás zajistí také dávku adrenalinu, případně prohlídku mayského podsvětí v jeskyni Actun Tunichil Muknal.

Starobylé Jordánsko

Když se řekne Jordánsko, každý si asi hned vybaví starobylé skalní město Petra a památky z doby Římské říše. Tento stát ovlivněný ze západu středomořským a z východu pouštním klimatem ale nabízí víc – podmořský svět, pouštní safari, plavbu na kánoi po Rudém moři, relaxaci na krásných plážích, koupání v neuvěřitelně slaném Mrtvém moři, hory i bohatou místní kulturu.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *