Zhubněte pomocí černého čaje

Napsal

Zhubněte pomocí černého čajeČerný čaj patří do skupiny těch čajů, které se vyrábějí ve více variacích. Některé studie dokonce tvrdí, že je černý čaj údajně zdravější než  zelený a bílý. Černý čínský čaj může být  buď sladký nebo pikantní, s nádechem čokolády nebo sladké vůně orchideje. Jak už je ale známo, jeho nejdůležitější složkou je kofein. Čajovník je strom, který roste jen v určitých klimatických podmínkách.

S kilama pryč pomocí černého čaje

Narozdíl od vysoké hladiny kofeinu, který můžete v kávě nalézt, nízká hladina v černém čaji podporuje průtok krve v mozku, aniž by nějakým způsobem zatěžoval srdce. Kofein v černém čaji zlepšuje duševní soustředění a koncentraci. Navíc jeho stopové prvky fluoridů brání vzniku zubního kazu. Černý čaj obsahuje také třísloviny, uklidňující látky odbourávající stres a , plus také působí pozitivně na trávící trakt.

Podle tradiční čínské víry, je černý čaj účinný při kontrole tělesné hmotnosti. Několika výzkumy bylo prokázáno, že je to pravda – složkami v čaji, které pomáhají udržovat tělesnou hmotnost, jsou kofein a katechiny. Přispívají ke zlepšení celkového zdraví, srdce, plic, ledvin a navíc, pomáhají se člověku zbavit i nadváhy. Mezi další výhody černého čaje patří prevence kardiovaskulárního onemocnění a rakoviny, nízké hladiny cukru v krvi a cholesterolu. Je to silný antioxidant, který je v době našeho hubnutí velkým přínosem.

Výhodami však stále nekončíme, černý čaj zrychluje metabolismus – a právě proto má za následek ztrátu nadbytečných kilogramů. Pití tohoto čaje se váš metabolismus může mnohokrát zrychlit. To znamená, že tělo je schopno spalovat tuky a o 2,5 kalorií více, než je tomu u zeleného čaje.

Pokud chcete zhubnout pár kilogramů nebo si jen zlepšit své zdraví či bojovat proti příznakům stárnutí, doporučujeme pít černý čaj častěji.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *