Zelná polévka jako skvělý doplňek při hubnutí

Napsal

Zelná polévka jako skvělý pomocník při hubnutíJeden z nejlepších receptů na hubnutí, kromě zdravého životního stylu a pohybu, je recept pro přípravu zelné polívky, která se může stát skvělým pomocníkem při rychlém zatočení s nadbytečnými kily. Můžete ho  zahrnout do svého dietního plánu. V této dietě dominuje zelí, a to především protože má skvělou schopnost spalovat tuk rychleji.

Zelná polévka jako pomocník zdravého hubnutí

Zařaďte do svého týdenního dietního plánu zelnou polévku, která má nejen nízký glykemický index, zároveň se zelí řadí mezi potraviny, které mají vysoký obsah vlákniny.

Jak funguje?

Hlavním principem tohoto stravovacího plánu je omezení potravin, které mají vysokou kalorickou hodnotu a zároveň se zaměřit na ty, které mají kalorickou hodnotu značně menší. Ovoce, zelenina a odstředěné mléko – tyto potraviny si při programu “zelné polévky” můžete dopřávat do sytosti. Nadopujete se tak vitamíny a vlákninou. Většinou je ale dobré, pokud dodržujete takový dietní plán, abyste se drželi správného pitného režimu a do samotného programu  zahrnovali při přípravě především vodu, jedině tak bude splňovat správné vyživové požadavky.

Jak polévku připravit?

Zelnou polévku připravíte naprosto jednoduše, stačí když ji zkombinujete například s rajčaty, paprikou a celerem. Při konzumaci svou mís takovéto polévky do těla dostanete pouze 63 kalorií, 6,6 gramů sacharidů, 1,8 g vlákniny a 6,6 g bílkovin. Pokud polévku zalijete velkým množsvím vody, pocit sytosti vydrží ještě déle. Díky tomu pak nebudete mít tendeci ládovat se nezdravými potravinami a vyčkávat u stánků s rychlým občerstvením.

A furt dokola – voda, voda, voda..

Chcete zhubnout hodně, nebo jen málo? Stačí si tedy přesně stanovit, kolika mililitry vody polévku zalijete, protože je při této dietě velmi závislá právě na množství vody. Čím více vody, tím více zhubnete. Zelí samo o sobě obsahuje velké množství vody a vlákniny a jako bonus má minimum kalorií. Kombinace vysokého obsahu vody a vlákniny je pro hubnutí velmi účinné.

Zelná dieta krok za krokem

Zelnou polévku, a to i přesto že sama o sobě obsahuje hodně vody, doplňujte správným pitným režimem. Skvělý je čaj, voda z kohoutku nebo brusinkové šťávy a konzumace ovoce ( kromě banánů v první den diety).
Druhý den konzumujte hodně zeleniny spolu se zelnou polévkou. Druhý den se však ovoci vyhněte.
Třetí den si zelnou polévku nakombinujte opět s ovocem a zeleninou, které má však nízkou kalorickou hodnotu.
Čtvrtý den si zelnou polévku obohaťte o konzumaci odtučněného mléka a nyní si můžete dopřát i velké množství banánů.
Pátý den si tradičně se zelnou polévkou dopřejte šest rajčat, deset sklenic vody a dvacet kuřecích kousků masa.
Šestý den konzumaci polévky omezte, místo toho se zaměřte na konzumaci zeleniny a masa.
Sedmý, tedy poslední den, si opět dopřejte zelnou polévku spolu s neslazenými ovocnými šťávami a dvěma šálky vařené hnědé rýže.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *