Trpíte nízkou hladinou estrogenu?

Napsal

Estrogen je jedním z nejdůležitějších ženských hormonů, který hraje důležitou roli v reprodukci a sexuálních aktivitách. Co když jste práve Vy ta, která trpí jeho nedostatkem? Jaké jsou příznaky a jak se léčit?

Nizká hladina estrogenu

Nedostatek estrogenu může způsobit hned několik zdravotních problémů. Proto, když zpozorujete všechny jeho příznaky, měly byste se snažit, aby se množství tohoto hormonu ve vašem těle včas urovnalo. Zde jsme pro vás připravili několik příznaků, které nízké množství estrogenu provází:

Nepravidelná menstruace

Ženy s nízkým estrogenem mají problémy spojené s jejich menstruačním cyklem, jako je zpoždění, nepravidelnost, vynechání či bolestivost atd.

Návaly horka

Návaly horka a noční pocení jsou též příznaky nedostatku estrogenu v těle. Obecně ženy s nízkým množstvím estrogenu mají také poruchy spánku, které jsou též způsobeny vlivem návalu horka a nočního pocení.

Kůže

Kůže je suchá a může se objevovat i akné. Dále sem patří vypadávání vlasů, jejich řídnutí, ale patří sem i růst vousů.

Problémy s pamětí

Některé ženy se v důsledku nízké hladiny estrogenu nemohou dobře soustředit, především na svoji práci. Přicházejí i problémy s pamětí. Tento problém je doprovázen i bolestmi hlavy, závratěmi nebo migrénou.

Nedostatek energie

Některé ženy se mohou cítit více unavené a oslabené, a to i naprosto bezdůvodně a přesto, že mají dostatek spánku.

Kostní problémy

Nedostatek estrogenu ovlivňuje do značné míry také kosti. Takže pokud jsou vaše kosti slabé, nebo se léčíte s osteoporózou, může to být příznak snížení estrogenu. Vzhledem k jeho nízkému množství, je vaše tělo není schopno absorbovat vápník, což vede právě k problémům s kostmi.

Problémy s otěhotněním

Vzhledem k tomu, že estrogen hraje důležitou roli při otěhotnění a vám se nedaří počít, mohlo by to být další z příznaků.

Sexuální potíže

Nízká hladin a estrogenu s sebou přináší ztrátu zájmu o sex, snížení sexuální touhy nebo ztrátu libida. Můžete také trpět poševní suchostí a doprovázet vás mohou i bolesti při pohlavním styku.

Zvýšení tělesné hmotnosti

Je jedním z hlavních příznaků nízké hladiny es., které děsí ženy nejvíce.

Když si dobře přečtete některé z výše uvedených příznaků a zjistíte, že možná právě vy se s tímto problémem potýkáte, měly byste vyhledat lékařskou pomoc a snažit se úroveň estrogenu v těle vyrovnat. Dobré je konzumovat zdravé potraviny a hodně zeleniny. Důležité je také cvičení. Za výjimečných podmínek jsou některé léky a hormonální terapie též považovány za způsob jak se s tímto problémem vypořádat.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.