Fit program z ledničky

Napsal

Fit program z ledničkyŠpenát, mléko či jablka jsou zdravé – to vědí všichni. Kromě toho jsou opravdovými přeborníky v podporování krásy a zdravé kondice. Vybrali jsme proto pro vás pár takových nejúčinnějších potravin, které by se mohly přiřadit do osobního jídelníčku.

Vajíčka

Fit: Vitamin B2, který vajíčka obsahují, posiluje unavené svaly a dobíjí tělo energií.
Krása: Pokud jíte vajíčka, prospíváte i svým vlasům a pleti. Obsahují totiž i vitamin biotin, který pokožce dodá pružnost a vlasům lesk.

Bobulovité ovoce

Fit: Červené kuličky jsou nabité energií, obsahují velké množství pektinu, tříslovin a pročišťují játra. Díky nim budete výkonnější a plná života.
Krása: Když sníte porci malého ovoce, dopřejete si zároveň i očistnou kúru. Draslík, který toto ovoce obsahuje, odvodňuje, železo je zárukou růžové pleti, vitamin C ji zjemňuje a vyhlazuje.

Salát

Fit: Posiluje srdce, zažene únavu a slabost. Obsahuje balastní látky, které nastartují zpomalenou látkovou výměnu.
Krása: Salát je opravdový elixír mládí. Kromě vitaminů A, B, E a C obsahuje sodík, draslík a vápník, které pleť a tkáně vyhlazují.

Avokádo

Fit: Když sníte avokádo, darujete si vlastně jakýsi energetický balíček pro duši i tělo. Nenasycené mastné kyseliny jsou chutnou ochranou srdce a cévního systému.
Krása: Avokádo obsahuje vitamin B6, E a kyselinu listovou, podporuje prokrvování, zvyšuje vylučování krvinek a zabezpečuje buňkám kyslík. S tímto ovocem jednoduše omládnete.

Ryby

Fit: Obsahují jód a metionin, tedy látky, kterým klidně můžeme říkat životabudiče. Když sníte ryby, únava a slabost zmizí, svaly se začnou zpevňovat a tuk spalovat.
Krása: Ryby, mušle a krabi vám dodají bílkovinu taurin, která pomáhá při produkci hormonů. Výsledkem je hladká a pevná pleť.

Mléko

Fit: Velké množství bílkovin dělá z mléka neporazitelný „fitdrink“. Trvanlivé mléko je přitom stejně zdravé jako čerstvé, protože vitaminy skupiny B a draslík jsou odolné proti teplu.
Krása: Sklenice nízkotučného mléka vás zásobí „tukožroutem“ zvaným karnitin. Když ho vypijete večer před spaním, budete pak hubnout ve spánku.

Olej

Fit: Zdravé oleje, jako jsou olivový, řepkový či sójový, posilují stavbu kostí, starají se o zdravé srdce a nedávají šanci nadbytečným kilům.
Krása: Tyto oleje působí jako omega – 3 mastné kyseliny v rybách – jako malé zázraky  v boji proti vráskám.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *