Zbavte se otoků obličeje

Napsal

Zbavte se otoků obličejeNafouklé tváře mohou mít různé příčiny. Například může jít o externí nebo interní zranění, alergickou reakci nebo různá poranění v dutině ústní. Jelikož se nejedná o žádnou pěknou záležitost a nikdo z nás nechce mít oteklý obličej, poradíme vám, jak otokům a napuchnutí předcházet.

To, že vám nateče obličej, nebo si připadáte nafouklá může mít za důsledek hned několik nežádoucích reakcí, díky kterým se vaše tváře „bouří“. Například obezita je příčinou, proč si lidé připadají oteklí. Většina lidí však netuší, že i taková podvýživa vede k otokům obličeje. I přesto pro vás máme rady, které můžete vyzkoušej kdykoliv, když si budete připadat oteklá.

Pravidelné mytí rukou a obličeje pomůže proti případným otokům a dalším nepříznivým reakcím, které naše tvář vyvolá při styku s negativními vlivy. Každý večer si proto nezapomínejte odstraňovat veškerý make-up – respektive se řádně odličte.Pokud tak uděláte, veškerá kosmetika, která je na vašem obličeji a je tak kontaminována různými nežádoucími vlivy, vám neublíží.
Pokud máte nafouklé tváře a oteklý obličej z důsledku nadváhy, pomůže vám rázný hubnoucí program. I v případě, že je ve vašem těle vysoký obsah soli, můžete se nafouknout, proto jezte takovou stravu, která má obsah soli nízký.
Co se alergií týče, vyhýbejte se látkám, které otoky způsobují. Poraďte se s lékařem a nechte si provést vyšetření, na jaké látky jste alergická. Otoky v obličeji, které jsou alergiemi způsobené můžete snadno řešit antihistaminiky, ale je lepší žadádat o radu lékaře a sledovat, co vám předepisuje.

Existuje mnoho rad a tipů pro ošetření obličeje v případě, že je nafouklý. Pokud se vám stane, že vám oteče obličej díky nějaké tekutině, masírujte obličej teplým horčičným olejem, nebo jablečným octem. Ujistěte se, že masírujete celou oteklou oblast. Další dobrý tip je lněné semínko, nebo lněný olej, který zařadíte do svého jídelníčku.

V případě, že je otok způsobený zraněním, v průběhu několika prvních dnů si na obličej dávejte studený obklad na 20 až 30 minut každou hodinu až dvě. Krom toho je vhodné pít hodně vody.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *