Zbavte se celulitidy

Napsal

Celulitida vzniká, když se tukové buňky tlačí přes volné vazivo. Se správnou výživou, pohybem a novými kvalitními produkty se nehezkých prohlubní můžete zbavit ještě do léta. Účinný anticelulitidový program trvá minimálně 4 týdny. Snadno ho však zvládnete, když si již nyní promyslíte, kolik času a jakou strategii zvolíte.

Až 80 % žen trpí celulitidou. V ženském těle se kolagenová vlákna táhnou rovnoběžně a nejsou tak úzce a stabilně pospojována jako v těle mužském. Je to proto, aby se v těhotenství mohlo vazivo dostatečně natáhnout. Výskyt pomerančové kůry je daný nejen geneticky, ale závisí i na hormonech a také na faktorech, které můžete sama ovlivnit.

Geniální pomocníci

Vyhlazující efekt slibují výrobky s rostlinnými výtažky – jírovec maďal (kaštan koňský), jinan dvoulaločný, mořské řasy nebo káva

Ledové opatření

Ledové kostky – nejdříve se osprchujte v teplé vodě sprchovým gelem, který má ty pravé účinky. Zatněte zuby a do ruky si naberte ledové kostky a pořádně s nimi třete zadeček. Podpoří to prokrvování a vylučování nečistot. Zvládněte to alespoň 2x do týdne a účinek bude brzy viditelný.

Peeling vyhlazuje – smíchejte 4 lžíce hrubé mořské soli, lžičku medu a lžíci jojobového oleje a směs pod sprchou vmasírujte do vlhké pokožky. Sůl vytáhne z vaziva nadbytečnou vodu a med pleť krásně zjemní.

Strategie vyhlazování

Životospráva : S mírou byste měla jíst tučná jídla, sladkosti, pít černý čaj a kávu, to platí také pro sůl a maso. Lepší je sáhnout spíše po zelenině a celozrnných produktech.

Kouření : Omezte. Nikotin celulitidu jen zhoršuje. Brzdí látkovou výměnu a poškozuje strukturu kolagenu ve vazivu.

Kartáčové masáže a hrubé rukavice : Postarají se o prokrvení a vyhlazení povrchu pokožky. Důležité látky tak mohou lépe proniknout dovnitř.

Masáže : Pomáhají rozběhnout lymfatický systém. Začněte od kolen směrem k bříšku.

Denní cvičení

Chcete-li mít celulitidu pod kontrolou, musíte se hýbat minimálně půl hodiny denně. Nejlepší je běhání, plavání, chůze. Skvělé jsou gymnastické kurzy a návštěvy fitness, kde cíleně trénujete nohy a zadeček. Stejně účinné je i stahování hýžďových svalů, což můžete provádět jako cvičení prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *