Zázrak zvaný krásná pleť

Napsal

Olej – záruka krásné pletiCelodenní teplé počasí se pomalu ale jistě loučí a my se musíme začít smiřovat s tím, že nás sem tam něco ofoukne. Ranní mlhy, chladný vítr nebo třeba první mrazíky viditelně ovlivňují zdravou stránku pleti. Existují vůbec prostředky, které nám i přes nepřízeň počasí umožní zachovat krásnou tvář?

Pleťová voda

Kvalitní tonikum se snažte vybírat opravdu pečlivě. Odborníci navíc upozorňují, že je důležité, aby pleťová voda a pleťové mléko patřily do stejné kosmetické řady. Důvod je jednoduchý. Obsah každé lahvičky se totiž skládá z různých ingrediencí a právě to může, laicky řečeno, pleť trochu šokovat. Vyhněte se i bylinkám a zklidňujícím elixírům. Například kosmetické přípravky s heřmánkem nebo třezalkou si pořizujte raději až do parného léta.

Zapomeňte na mýdlo

Pokud chcete mít opravdu krásnou pleť, nepoužívejte kosmetiku s mýdlovými přísadami. První známky suché pokožky na sebe nenechají dlouho čekat například po kombinaci čisticího tonika a mýdlové vody. Přímo luxusní péči dopřejete pleti, pokud ji pečlivě odlíčíte pleťovým mlékem a tonikem a úplně na závěr opláchnete vlažnou vodou. Kdo pozoruje, že se mu obličej správně neprokrvuje, může ho pár minut lehce omývat střídavě teplou a studenou vodou. Póry se díky tomuto procesu několikrát stáhnou a uvolní, čímž se pleť dokonale rozjasní.

Denní a noční krém

Pokud jste zvyklá pravidelně používat denní krém, pak je to bezesporu nejlepší způsob, jak pleť hydratovat při pracovním shonu. V chladnějším období ale udělejte výjimku. Přeorientujte se na noční krém, který budete aplikovat bez rozlišování denní doby. Obsahuje totiž větší množství oleje, čímž chrání pokožku před nízkými teplotami a častým vysušováním.

Vitamínová olejová kúra

Až nás za pár měsíců navštíví mrazy, připravte se na ně doslova vitaminovou bombou, která se lehce nanáší a umí vskutku zázraky. Co k tomu potřebujete? V lékárně si opatřete olej obsahující kombinaci vitaminů „A“ a „D“. Pak už jen stačí si každé ráno z lahvičky kápnout slzičku na tvář, čelo, bradu, nos a pečlivě rozetřít po celém obličeji. Na tuto kúru se můžete bez obav i nalíčit.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *