Základ krásy tvoří upravené nehty

Napsal

Základ krásy tvoří upravené nehtyNudíte se večer při televizi? Nedávají zrovna váš oblíbený seriál? Dnešní článek poradí, jak zbytečně neztrácet čas. Kromě úpravy obočí a vlasů, se můžete ideálně večer nebo při odpočinku, věnovat upravování a pěstění nehtů. Dokonalé nehty jsou přeci vizitkou každé ženy. Ruce a nehty majitelku nejen představí okolnímu světu, ale řeknou o ní spoustu drobností. Udělejte první dojem a nepodceňujte péči o nehty.

Základní péče

Proto, abychom se mohli dostatečně věnovat pěstění nehtů, potřebujeme několik maličkostí. Základem je kvalitní pilník. Nehty pilujte od kraje do středu do tvaru oválu nebo obdélníku. Záleží na vás, čemu dáváte přednost. Chcete, aby se vám nehty krásně leskly? Přeleštěte si je leštičkou na nehty, ale pozor. Leštit se mohou pouze nenalakované nehty. U nalakovaných to není potřeba. Nevíte si rady s jemnou kůžičkou kolem nehtů? Stačí, když ji jemně zatlačíte. Uvidíte, že vás nebudou trápit ani nepříjemné záděry.

Přitažlivé nehty vytvoří i  francouzská manikúra. Obstarejte si na ni tři různé laky – bílý na konečky, béžový na zbytek nehtu. Růžovou barvu pak naneste jen na povrh nehtu. V prodejnách je seženete samostatně i jako komplet. Výživu a zvlhčení dodá nehtům speciální podkladový lak, kterým se vyhnete také nepříjemnému zabarvení nehtů. To vzniká hlavně po použití výrazných barevných laků. Pokud vidíte, že se lak již odlupuje, i hned nehty odlakujte. Kosmetičky doporučují laky bez acetonu s obsahem vitaminu E nebo lanolinu.

Jak vybírat kvalitní lak? Na prvním místě by měla být kvalita, teprve poté líbivý odstín. Důležitou úlohu hraje také barva oblečení, ke kterému je lak doplňkem a musí ladit. Pro denní nošení jsou velmi vhodně jemné barvy.

Pokud na nehtech zpozorujete nezdravou barvu či jinou změnu, co nejrychleji vyhledejte dermatologa. Ten vám poradí, jak zabránit dalším kožním komplikacím. Je dobré vyvarovat se všech detergenů a silně zásaditých mýdel ( pH nad 7,5). Ruce namáčejte, jen pokud je to nezbytně nutné. Při práci ve vlhkém prostředí používejte gumové rukavice (v případě, že netrpíte alergií na gumu), anebo před prací použijte ochranný krém. Při práci v suchém prostředí používejte bavlněné rukavice.

Pravidelně po každém umytí používejte také krém na ruce. Na trhu je nepřeberné množství speciálních krémů na ruce i nehty, které nehtům dodají potřebné vitaminy.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *