Zabraňte projevům stárnutí a uchovejte si mladistvou krásu

S postupující věkem je přirozené, že se naše pleť i vlasy mění. Příčinou jsou i hormonálními změnami, které způsobují, že naše tělo již neprodukuje některé látky v takové míře jako dřív, což vede nejen ke slábnutí a vypadávání vlasů, ale i přibývání vrásek, vzniku pigmentových skvrn nebo oslabování pevnosti a pružnosti pleti. Lze tomu zabránit?

Věk je jen číslo

A rozhodně nemusí definovat vaši osobnost, ani to, jak vypadáte. S pomocí chytrých pomocníků můžete čas přelstít a zachovat si mladistvý vzhled, i když vaše občanka říká něco jiného. Jak na to? Pomoci může nutrikosmetika obsahující skutečně fungující látky, které pomohou posílit vaše vlasy, ale dodat i zdraví a pevnost vaší pleti.

Kolagen vás zbaví vrásek

Kolagen je bílkovina, která představuje základní stavební jednotku pokožky. S věkem se však jeho produkce snižuje, a to především slábnutím působení hormonů. To má za následek výskyt vrásek, ztrátu elasticity a jiné projevy stárnutí pokožky. Proto se stává nezbytným prvkem v mnoha kosmetických produktech.

Použití kolagenu na pleť může přinést řadu výhod. Pomáhá vyplňovat vrásky a jemné linky, zlepšuje pružnost pokožky a dodává jí hydrataci. Díky své schopnosti zadržovat vlhkost dokáže pleť zanechat svěží a mladistvou na pohled. Obecně totiž platí, že mladistvá pleť je hydratovaná a jakoby vyplněná, což kolagen dovede zajistit.

Nové technologie a výzkumy neustále zdokonalují aplikace kolagenu v kosmetickém průmyslu. Široká škála produktů od pleťových krémů po pleťová séra umožňuje každému najít vhodný způsob, jak integrovat kolagen do své každodenní rutiny péče o pleť.

Navíc je možné využívat i různých doplňků stravy a aplikovat kolagen také vnitřně, což může jeho účinky ještě zesílit. K dispozici na trhu jsou různé produkty od nápojů po kolagenové kapsle, které slibují skvělé výsledky při pravidelném užívání. Klíčové je samozřejmě vybrat kvalitní produkt, který obsahuje dobře vstřebatelný a využitelný kolagen. Zaměřte se ideálně na mořský kolagen, který se prodává ve spojení s vitamínem C. Právě tato kombinace je totiž zárukou, že bude kolagen dobře využitelný a bude působit skutečně tam, kde má.

Hříva, která je ozdobou vaší krásy

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy – skutečně platí, že bohaté, objemné a silné vlasy na první pohled zvyšují atraktivitu a dodávají mladost. Podobně jako kolagen na pleť, vitaminy jsou klíčovou složkou pro zdraví vlasů. Pokud vám tyto důležité vitamíny budou scházet, vaše vlasy budou lámavější, náchylné k vypadávání a ztrátě objemu a síly.

Vitamin A, C, E a Biotin jsou některé z klíčových vitaminů pro zdravé vlasy. Vitamin A napomáhá produkci mazu, který chrání vlasy před suchem a lámáním. Vitamin C a E jsou silné antioxidanty, které pomáhají chránit vlasy před poškozením způsobeným volnými radikály. Biotin, známý také jako vitamín B7, zase vlasy podporuje a dodává jim sílu k dalšímu a rychlejšímu růstu.

Využijte koncentrovaná vlasová séra, která tyto užitečné látky obsahují, a dodejte svým vlasům potřebnou vzpruhu. Séra je vhodné aplikovat jak na pokožku hlavy, tak také do délek vlasů ke komplexnímu posílení. Nezbytné je však doplňovat tyto vitaminy na vlasy hlavně zevnitř, aby vlas byl posílen již od kořínku.

Při užívání vitamínů pak hraje zásadní roli především pravidelnost. Nečekejte, že se výsledky dostaví po týdnu používání, ve skutečnosti studie ukazují, že je nutné vitamíny suplementovat několik měsíců, než uvidíte první výsledky. Proto vytrvejte a své odměny se nakonec bezpochyby dočkáte.

Investovat do krásy se vyplatí

Nečekejte na první vrásky a známky stárnutí – o pleť i vlasy je potřeba začít pečovat včas. Intenzivní a pravidelná péče se vám později mnohonásobně vrátí. Zapomeňte na to, že byste šla spát nalíčená, ale zaveďte si každodenní kosmetickou rutinu, která bude vaši pleť i vlasy udržovat v ideální kondici. Taková péče vám zabere doslova pár minut denně, ale z dlouhodobého hlediska vám ušetří spoustu času, peněz i starostí s řešením následků vaší nedůslednosti.

Na co nezapomenout?

Co je tedy skutečně zásadní? Myslete na to, že péče o pleť i vlasy musí probíhat jak zvenku, tak i zevnitř. Ani ta nejdražší kosmetika nenapraví nedostatek vitamínů a minerálů potřebných pro zdraví vaší pleti a vlasů. Používejte proto cílené doplňky stravy, které zajistí, že vaše tělo bude mít zásoby, ze kterých brát, a bude vaši pleť i hřívu udržovat mladou a svěží. Správně zvolená kosmetika už pak je podpoří to, co vaše tělo dokáže se správnou dávkou vitamínů i samo. Zachováte si tak mladistvý vzhled a svěžest, kterou vám bude kdekdo závidět.

Zdroj fotografií: Lovio s.r.o.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *