Vztah s cizincem

Napsal

Vztah s cizincemJedna letní dovolená v zahraničí, jeden výměnný studentský pobyt v cizí zemi či jedna náhoda, kdy je člověk ve správnou chvíli na správném místě. Všechny tyto situace mohou jednou obrátit naruby život ženy i muže. Řeč je o vztahu s cizincem. Jaké má výhody či nevýhody a co od něj čekat? I na takové otázky se pokusí odpovědět dnešní článek.

Na občanství nezáleží

Pokud mezi dvěma lidmi přeskočí jiskra a způsobí zamilovanost, chvíli ve vztahu nebude záležet na tom, zda je jeden z partnerů Rus, Maďar nebo Američan. Dvě osoby žijí vlastním životem, ve vlastním světě a v době okouzlení vyznávají jiné hodnoty. Zkrátka je to přirozené a je to správné. Partneři si užívají nového poznání a růžové brýle jim dovolují oddalovat skutečný život.

Vzdálené kilometry

Když ale počátečná euforie ze vztahu vyprchá a sundají se pomyslné růžové brýle, jako první se naskytne problém kilometrů. Moderní technika sice umožňuje kontakt s blízkým každý den, například přes Skypa se zamilovaní mohou dokonce vidět, ale co je „studená“ technika proti „živému“ dotyku.
Najednou se, že tisíce kilometrů, které se ještě před pár týdny zdály blíž než obvykle a popíraly veškerou zeměpisnou vzdálenost, se nyní jeví jako nepřekročitelná hranice. V tuto dobu se ukáže, jak silné je pouto vztahu na dálku. Jak silná touha je uložena v srdcích a duších obou partnerů.

Společné zážitky

Asi největší úskalím může být to, co tvoří vztah vztahem a co pomáhá partnerům se blíže poznat. Jsou to společné zážitky, které člověk koná prostě proto, že chce. Ať už jde o společnou odpolední procházku, kdy si sdělujete útrapy či úsměvné situace ze školy či zaměstnání, ať už jde o nákupy oblečení, kdy ženy chtějí být pro své přítele krásné a přejí si, aby jim muž vybral to, co se jim líbí.
Funguje to samozřejmě i opačně – muži, i když je jich většina, neradi nakupují, ale pro svou lásku se přemohou, a klidně si pořídí kalhoty či mikinu podle posledních výstřelků módy, jen když je jejich přítelkyně doprovodí a pomůže jim oblečení vybrat. To jsou jednotlivé střípky vztahu, které pomáhají tvořit společný život. Na druhou stranu se tyto činnosti mohou dít i ve vztahu na dálku, i když jsou vzácností.

Úskalí řeči

Pokud se plynule domluvíte cizím jazykem, pak máte cestu ke společnému štěstí naplno otevřenou. Jestliže v jazyce partnera oba tápete, pak se tu může objevit první problém. Na druhou stranu, vzájemná mluva vám oběma může pomoci poznat jazyk jiné země. Učení cizímu jazyku může být ale také zábavné a romantické.
Představte si například situaci, kdy oba sedíte na posteli, vedle sebe máte skleničku kvalitního vína, v ruce slovník a společně se učíte a vzájemně si vysvětlujete výrazy, kterým nerozumíte. Jste spolu a pracujete na tom si být ještě blíže.

Mít rád víc nebo míň

V jedné české písni se zpívá, že vyhrává ten, kdo má rád méně. Dá se říci, že toto tvrzení je pravdivé. Vztah na dálku lze „ve zdraví“ přežít a dovézt například až k manželství tím, že se na sebe nebudete upínat. Z počátku je to těžké. Hned na začátku vztahu je důležité nastavit nějaká pravidla a uvědomit si, že i když se máte rádi až za hrob, stále ještě žijete svůj vlastní osobní život. Pro „odreagování“ jsou důležité záliby, které vám nejen rozproudí krev v žilách, ale také člověku pomohou přežít dlouhodobé odloučení.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *