Vyzkoušely jsme: Hubnutí s jídelníčkem na míru

Napsal

S různými dietami se dnes setkáváme nejenom na internetu, ale i v mnoha časopisech, nebo v rámci různých televizních rad. Samozřejmě ti, kteří jsou v této oblasti zkušenější, jasně vědí, že to není drastické hubnutí, které pomůže. Cílem k trvalému úspěchu je totiž změna našeho stravování. Především zdravá výživa, správně naplánovaná strava, eliminace všeho nezdravého, ale i dostatečné množství pohybu. To vše dnes hraje roli. A protože zhubnout jsme chtěli i my, vyzkoušely jsme službu Pestryjidelnicek.cz. Pojďte se podívat, jak nám to šlo.

jidelnicekzdarma

Jídelníček do dvou minut v emailu

Samozřejmě aby mohla být naše strava skutečně kvalitní a správná, je třeba mít k dispozici jídelníček. Dnes však už není nutné navštívit dietologa nebo výživového poradce, protože vše lze získat online. Právě daná služba nám tuto možnost nabídla. V první řadě bylo třeba vyplnit několik základních údajů, a to především o tom, kolik chceme zhubnout. Následovalo jejich upřesnění, a to ve formě těchto informací:

  • Naše aktuální hmotnost
  • Naše výška
  • Rok našeho narození
  • Naše pohlaví

To vše doplnily specifikace našeho zaměstnání, stejně jako informace o tom, jaký je náš zdravotní stav a jak často sportujeme. Poté už stačilo zadat několik kontaktních údajů a jídelníček odchází do naší mailové schránky.

S možností osobních konzultací

Co nás poměrně pozitivně potěšilo, to byl i fakt, že kromě jídelníčku bylo možné objednat se i na konzultaci zdarma. A to za účelem možnosti konkrétní specifikace našeho osobního dietního plánu, ale i za účelem podpory naší snahy přírodními produkty. Tuto službu jsme nevyužily a zůstaly jsme pouze u základní služby, kterou je dieta jídelníček. Přece jenom chceme zhubnout pouze pár kilo. Pro ty ženy, které však hledají cestu k výraznějšímu úbytku, váhy může být daná služba určitě plusem. A to třeba i pro podporu a potřebnou motivaci.

Jak jídelníček vypadá?

Za pár minut od odeslání jsme měli jídelníček v našem emailu a tak jsme začaly s jeho studováním. Rozhodně nás výrazně uchvátilo to, nakolik byl propracovaný. Nechyběly totiž nejenom přesně rozepsané denní dávky jídla, ale i přesně rozepsané pokrmy, které bychom měli během dne konzumovat. A to v rámci snídaně, odpolední a dopolední svačiny, oběda i večeře. Vše přehledné, jasné a z hlediska a složení potravin také pestré.

Jdeme hubnout

S jídelníčkem jsme tedy začaly a už od prvních dnů bylo jasné, že jíme mnohem více, než předtím. Ačkoliv to může mnoho lidí zarazit a dají jídelníčku v první fázi sbohem, rozhodně doporučujeme vytrvat. I když jíte více, rozhodně můžete zhubnout. Prvotní úbytek byl poměrně pozvolný, ale postupně se začaly dostavovat první výrazné výsledky. Zvláště markantní byly ve chvíli, kdy jsme přidaly více sportovní aktivity. A to hlavně rychlejší chůzi, běh, plavání a jízdu na kole.

shutterstock_54831181-500x320

Pozvolně, ale trvale

Někomu samozřejmě na samotné službě spojené s tvorbou jídelníčku může vadit, že díky němu je úbytek váhy skutečně pozvolný. Obecně očekávejte, že rychlost vašeho hubnutí bude zhruba 2 – 5 kilogramů měsíčně. Tyto výsledky se potvrdily i nám. Jak se nám ale potvrdilo později, je to nejlepší cesta, jak zhubnout. A to proto, že i po vysazení daného jídelníčku bylo naše tělo stále navyklé na pravidelnou celodenní stravu. I když jsme již potraviny kombinovaly dle našeho uvážení, nedocházelo k tomu, že bychom přibíraly.

Navíc nás nový jídelníček naučil i to, jaká jídla jsou správná a jaká špatná. Tyto zásady se aktuálně snažíme aplikovat i v rámci běžného jídla. A výsledky to stále má. Netloustneme, a váha stále ještě pomalejším tempem, ale přece jenom ubývá. A to, i když občas posedíme nad sklenkou vína, nebo se účastníme rodinných oslav, kde je jídla skutečně ohromné množství.

pestryjidelnicek-cz

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *