Vyžeňte nepřátele krásy

Napsal

Vyžeňte nepřátele krásyPřes všechny kosmetické nivky nám občas dělá krása nemalé problémy. Vzhled vlasů i pokožky je totiž odrazem zdraví celého těla, takže se na ně musí zchytra.

Lesk jako blesk

Lesk vrátí vlasům doma připravený kondicionér : v polovině šálku teplé vody rozšlehejte bílek. Po umytí jej vetřete do vlasů, nechte pět minut působit a pak spláchněte. Nebo si můžete roztok vetřít do vlasů až ráno.
 

Pro větší lesk a proti roztřepeným konečkům dobře pomůže olivový olej. Dvě hodiny předtím, než si budete vlasy mít, jej vetřete právě do konečků. Měly by se zpevnit a vypadat lépe.

Pro váš klid

Jste nervózní, protože vás pořád svědí pokožka hlavy? Zkuste do dvou a půl lžičky olivového oleje nebo oleje ze sladkých mandlí přidat po dvou kapkách gerániového a levandulového oleje a jednu kapku oleje ze santalového dřeva. Směs naneste na svědící místa a nechte působit přes noc. Druhý den si vlasy umyjte a ke spláchnutí použijte do vlažné vody stejnou směs. Nejdřív tuto léčbu provádějte denně a pak dvakrát týdně.

Pozor na teplotu

Co můžete udělat předem, abyste se vyhnuli škodám na kráse? Naučte se zvládat stres třeba pomocí meditace a udržujte si optimální tělesnou váhu. Pomůže, když se budete vyhýbat výkyvům teploty, což je právě v zimě velmi důležité. Hlídejte si, jakou čisticí a pěsticí kosmetiku používáte, a denně vypijte nejméně dva litry vody.
 
Krevní oběh podpoříte cvičením a jezte ponejvíce čerstvého ovoce a zeleniny. O kouření není ani třeba mluvit, dobře víte, že je to zabiják nejen krásy, ale i celého těla. Omezte pití nápojů sycených oxidem uhličitým, které okyselují krev a mohou mít vliv na ztrátu minerálů z vlasů. Stárnutí kůže urychluje alkohol, živočišné tuky a chemicky upravené potraviny, naopak ho zpomalují například rajčata.

Sečteno a podtrženo. Moderní životní styl plný stresu a nečistého ovzduší nepomáhá ani tělu, ani duchu. Důležité je si ale uvědomit, co vás trápí nejvíce a podle toho co nejdříve zahájit léčebnou kúru.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *