Vyvarujte se těchto potravin v době těhotenství

Napsal

Těhotenství je jednou z nejsložitějších fází v životě ženy. Během těhotenství ženské tělo prochází hormonálními změnami, mezi které patří zejména změna chutí. Některé takové chutě je přitom těžké ignorovat – a pod touto neodolatelnou touhou do sebe nacpeme i to nezdravé, co může miminku uškodit. Víte, jakým potravinám se vyhnout?

Nezdravé jídlo 

Nezdravé jídlo obsahuje nulovou výživu, takže jeho konzumace neprospěje ani vám, ani vašemu miminku. Většina nezdravých potravin vám nemusí přímo ublížit, ale může vás odradit od živin, které získáte konzumací jídla zdravého. Pokud nejste schopna ovládat své chutě, jezte malá množství, abyste moc nestrádala.

Balené jídlo

Jíst zelenou zeleninu a ovoce je v těhotenství velmi prospěšné. Zdravé stravě musíte věnovat maximální pozornost. Předpřipravené nebo balené potraviny pro vás nejsou to pravé. Mohou obsahovat škodlivé bakterie a při jejich přípravě nemusí být dbáno na hygienu. Je lepší, když se tomuto druhu jídla vyhnete.

Káva

Šálek instantní kávy během dne vám nebo miminku rozhodně neuškodí, ovšem neměla byste to s ní nijak přehánět. Kofein přítomný v kávě může těhotným ženám zvýšit krevní tlak. Káva je navíc močopudná, takže je zde i riziko, že v těle budete mít nedostatek vody. Kofein se přitom může k miminku dostat i přes placentu, což může být pro miminko obtížně zpracovatelné.

Syrové maso

Také na syrové maso během těhotenství byste měla zapomenout, i když takový dobře ochucený tatarák milujete. Je obecně známo, že syrové maso může obsahovat mnoho druhů bakterií a parazitů, s nimiž se za normálního stavu tělo snadno vypořádá, ovšem ne v těhotenství. 

Ryby

Kromě výše uvedených položek mohou nenarozenému dítěti ublížit také některé druhy ryb. V rybách jsou některé živiny, které pomáhají ve vývoji dítěte, ale také ty, které pro jeho vývoj moc dobré nejsou. Zároveň byste měla v těhotenství jíst ryby pouze po správné tepelné úpravě, až po správném uvaření. Ryby jako tuňák, mečoun, žralok, makrela, štika a mnoho jiných nejsou vhodné pro těhotné ženy, protože obsahují vysoké množství rtuti, která může poškodit nervový systém dítěte, což může způsobit vrozené vady.

Jak zvládáte své těhotenské chutě vy?

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *