Výhody a nevýhody gelových nehtů

Taky vás trápí, že vám nehty nerostou, jsou slabé, třepí se a zatrhávají, takže si je nemůžete dopřát krásné, pěstěné a nalakované? Možná přemýšlíte nad umělými nehty, akrylovými či gelovými. Po pravdě, je to řešení rychlé a snadné. Jaké výhody a nevýhody ale umělé nehty mají?

Nejdříve si na rovinu řekněme, že ani jedna varianta umělých nehtů těm přírodním tak úplně nesvědčí. Na druhou stranu je lepší mít upravené ruce s umělými nehty, než se stydět ruku někomu podat. My se dnes zaměříme na “gelovky”, které jsou oblíbenou volbou žen, jejichž nehty nejsou výstavní. Jaké výhody hovoří pro gelové nehty a s kterými nevýhodami musíme počítat?

Výhody gelových nehtů

Nejdůležitější výhodou pro všechny ženy je fakt, že gelové nehty vypadají nádherně a přirozeně. Že jsou umělé pozná na první pohled většinou jen odborník. Gel je také lepší v tom, že vaše nehty pod ním mohou dýchat, což akrylové neumožňují. Nehty nemusíte tolik pilovat, většinou stačí jen zkrátit je do požadované délky (nebo prodloužit tipem) a urovnat kůžičku kolem nehtového lůžka. Povrch nehtu jen lehce zmatníte pilníkem nebo speciálním blokem. Aplikace gelu na nehty se obejde bez nepříjemného zápachu, po nanesení gelu na nehet se dají ještě různě dekorovat.

Nevýhody, s nimiž musíte počítat

Aplikace gelu se neobejde bez vytvrzení UV lampou, takže pokud si chcete dělat gelové nehty sama, musíte do ní investovat. Na druhou stranu jsou gelovky levnější, takže se náklad časem vrátí. Také nejsou oproti akrylovým nehtům tak pevné, víc se lámou.

Asi nejvýraznější nevýhodu zaznamenáte, pokud bude chtít gelové nehty z nějakého důvodu sundat. Zatímco u akrylových použijete rozpouštědlo a během chvilky se jich šetrně zbavíte, u gelových nehtů je třeba trpělivě je zbrousit. Samozřejmě úplně nejlepší je nechat je odrůst, i když to v závěrečné fázi nevypadá nijak dobře. Rozhodně se ale nepokoušejte sundávat je násilím.

 

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *