Vyberte si odpočinkovou letní dovolenou

Napsal

Vyplatí se myslet na letní dovolenou s  předstihem. Už nyní si můžete udělat plány na příští rok a zajistit si destinaci a termín. Máte jistotu, že nebude vyprodáno, seženete hotel podle svého přání, a navíc ještě ušetříte. Pokud chcete prožít opravdu příjemný pobyt, sáhněte po destinaci, kam nemíří tolik turistů a není tak okoukaná.

Poslední oáza klidu

Velmi příjemná může být například letní dovolená na Severním Kypru, který zůstává ve stínu své jižní části, kam Evropané míří častěji. Od rozdělení Kypru na dvě části je tato Severokyperská republika značně izolovaná a tudíž ani tolik nezasažené turistickým ruchem. Přitom i zde jsou krásné pláže. Jaké severokyperské destinace si zvolit jako svoji základnu? Nejoblíbenější jsou Nicosia (Lefkosa), Famagusta, Kyrenie (Girne) a poloostrov Karpaz. Především posledně jmenovaný poloostrov se nachází v žebříčcích nejkrásnějších pláží. Navíc zde najdete téměř panenskou přírodu a zapomenuté turecké vesničky.  Vyplatí se proto navštívit tento kout jako stvořený pro oddych, dokud i zde nevyroste spousta výškových hotelů.

shutterstock_97745612

V Itálii vás nadchnou pláže i památky

Pokud ale chcete raději dát přednost nějaké známé destinaci, určitě vás potěší

dovolená v italských letoviscích, které nabízejí kvalitu a klasiku. Proč vyrazit do Itálie?

  • Je dopravně velmi dobře dostupná.
  • Můžete poznávat středomořskou kuchyni.
  • Najdete zde příjemné pláže.
  • Nechybí výborné zázemí pro cestovní ruch (hotely, služby).
  • Nabízí relativně příznivé ceny.
  • Kromě pobytů u moře, můžete dělat i výlety na antické památky.

Na letních cestách nesmí chybět kabelka

V kufru na cestu na dovolenou by vám rozhodně neměla chybět kabelka k letním šatům, která s nimi bude dokonale ladit. Pokud si obléknete jednobarevné šaty, nebojte se při výběru kabelky odvážnějších barevných kombinací. Vybírat je opravdu z čeho i pokud jde o velikost.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *