Výběr slunečních brýlí: Orientujte se podle tvaru obličeje

Napsal

Léto je v plném proudu a každý z nás by měl myslet jak na svůj vzhled, tak pochopitelně také na zdraví. Jednou z tradičních letních pomůcek jsou bezesporu i sluneční brýle. Jedná se o sortiment prodávající se v mnoha cenových kategoriích a podobách. Vybrat si ten správný model nemusí být vůbec jednoduché. V potaz je zapotřebí brát spousty aspektů, mezi něž patří například vzhled obrouček, barva samotných skel anebo výše UV faktoru. Kritérií je zkrátka hodně. My se budeme zabývat spíše estetickým hlediskem a pokusíme se zaměřit na volbu brýlí podle tvaru obličeje.

Sluneční brýle

Sluneční brýle

Nákup brýlí dle obličeje

Co se týká samotných kritérií výběru brýlí podle tvaru obličeje, je třeba myslet na to, aby kopírovaly jeho tvar. Do zákrytu musí brýle jít jak s lícní, tak i se spánkovou kostí. Hodně důležitý je i nosník. Na nose by měly sedět brýle rovně a poskytovat maximální pohodlí. Musí jednoduše kopírovat kořen nosu. Tvar obličeje prozkoumejte zkrátka předem a až poté se věnujte výběru tvaru obrub. Jaké tedy volit podle typů obličejů?

Na hranatý obličej nepatří hranaté brýle

Jestliže se váš obličej vyznačuje hranatými ostrými rysy, vyplatí se vsadit na obé tvary brýlí. Typické jsou na hranatém obličeji vystouplé lícní kosti, do široka rostená čelist a hranatý tvar brady. Mimo oválné obruby se vyplatí volit i nějaké asymetrické tvary. Celkový look bude mnohem jemnější. Podporovat již tak ostré rysy by bylo nošením dříví do lesa.

Kulatý obličej potřebuje zvýraznit

Máte obličeje spíše do kulata? Stačí si změřit jeho šířku a výšku. Pokud se rozměry budou hodně přibližovat, s největší pravděpodobností kulatý skutečně je. Potřebujete prostě a jednoduše mnohem výraznější brýlové obruby, které dokážou váš obličej dokonale zvýraznit. S tímto tvarem obličeje raději na brýle, které nosil John Lennon. Celkový vzhled hlavy pak připomíná kouli, která je ještě právě brýlemi dokonale zvýrazněná.

Tvar trojúhelníku je třeba zjemnit

Jestliže je horní část obličeje poněkud širší a postupně se zužuje až do miniaturní brady, má váš obličej tvar trojúhelníku. Tady v tomto případě je vhodné zvolit obruby, jež nejsou nijak výrazné. Je vhodné vsadit na zjemnění kontur tváře.

Hruškovitý tvar obličeje

Obličej některých z nás může připomínat hrušku. Ve spánkové oblasti má poněkud užší tvary a lícní kosti jsou širší. Výbornou volbou jsou brýle s mnohem více zvýrazněnou horní linií obrouček. Dolní obruba by naopak měla být celkem nenápadná a nijak nenarušovat vzhled daného člověka. Jestliže sháníte jakékoli sluneční brýle, vyplatí se najít ty správné slevové kupony a ušetřit. Především značkové modely mohou stát dost peněz. Kupony ve spoustě variací najdete na Buykers.com.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *