Výběr pohodlného zimního oděvu pro sportovce je velmi důležitý

Oblečení, které je u těla sportovce nejblíže, je pro sportování naprosto zásadní, mělo by být co nejkvalitnější a ideálně z funkčních materiálů. Skutečně není jedno, jestli se při dynamické pohybové aktivitě sportovec potí nebo naopak, jestli je mu chladno, když sportuje venku. Také není jedno, jaké má ze svého oblečení pocity – zda ​​se cítí příjemně nebo nekomfortně. Všechny tyto uvedené faktory je dobré zvážit při výběru sportovního oblečení, které při sportu hraje významnou roli.

Otázkou tedy je, jaké oblečení je v zimě ke sportování nejvhodnější? Ideální zimní sportovní oblečení má být hlavně funkční a lehce vrstvitelné. Je důležité, aby si sportovec mohl svrchní oblečení kdykoli svléknout nebo obléct, podle aktuálního počasí a momentální potřeby, může tak tímto způsobem dobře regulovat teplotu. Sportovní trička či legíny je dobré volit z elastických materiálů, které jsou momentálně v kurzu. Dobrou otázkou je, jak je správně vybírat? Skvělým tipem jsou vynikající Nike legíny a trička, které jsou maximálně pružné a příjemné na dotek a přinášejí ten správný komfort, který jistě ocení každý sportovec. Velmi důležitou otázkou je, podle jakých kritérií volit ten správný materiál?

Praktické funkční materiály jsou jasná volba

Sportovní oděvy nepodceňujte, protože se významnou měrou podílejí na výkonech sportovce, profesionální sportovci a odborníci se shodují, že je důležité volit svršky z funkčních materiálů, které poskytují i ​​při pohybu maximální komfort a pohodlí, a to v každém ročním období. Mezi funkční a špičkové materiály patří zejména polyamid, polyester, acryl, elastan a jiné. Všechny tyto skvělé materiály dobře sají pot a odvádí vlhkost, snadno se udržují, není třeba je ani žehlit, což je velmi praktické. Funkční svršky mají skvělou výhodu v tom, že v létě chladí a v zimě udržují přirozenou tělesnou teplotu. Špičková značka Northfinder nabízí širokou paletu kvalitního sportovního oblečení z prvotřídních a funkčních materiálů. Tělo se v nich ani při rychlých pohybech nepřehřívá a není ani podchlazené, což je při každém sportu naprosto zásadní. Stačí si jen vybrat správnou velikost a tvar, u nás si vybere každý.

Komfortně hřejivé outdoorové svršky

Zimní sportovní bundy a kalhoty mají být hlavně nepromokavé, větru vzdorné a prodyšné, ideálně z funkčních materiálů. Vodní sloupec od 8000 milimetrů poskytuje ochranu před zimou a vodou i po delším nošení. Sportovní bundy mají však mít v podpažích i větrací otvory, které zprostředkují proudění vzduchu i pod oděvem, což zajistí správné odvádění vlhkosti a potu. Větrovka má mít kapuci a ideálně kovový, dvoucestný zip, který se jednoduše otevírá shora i zdola, což v praxi jistě každý sportovec ocení. Střih bundy i sportovních kalhot má být pohodlný a komfortně přiléhavý. Sportovní kalhoty nesmějí nohy sportovce na žádném místě svírat, ale nesmí být ani příliš volné. A důležité také je, aby lyžaři volili dámské i pánské lyžařské kalhoty s protisněhovými elastickými manžetami, které zabraňují průniku sněhu dovnitř bot, což se jeví z pohledu dlouhodobějšího sportování jako nezbytné.

Vyberte si tu správnou pohodlnou sportovní obuv

Musíme si přiznat skutečnost, že sportovec se v zimě neobejde ani bez pohodlné sportovní obuvi, která má být maximálně pevná a má dokonale kopírovat tvar chodidel. Pokud si budete obuv vybírat, tak dbejte nejen na správnou velikost obuvi – na přesnou délku a šířku, ale také na vhodný střih. Obuv nesmí sportovce tlačit a nesmí mu způsobovat žádné oděrky. Má mít co nejnižší hmotnost, má být měkká, pružná a vzdušná. S takto vybranou obuví nemůžete šlápnout vedle.

Zdroj náhledového obrázku: Unsplash

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *