V jakých profesích se nejčastěji vyskytují záletníci?

Napsal

Napadlo vás někdy, že volba zaměstnání a pravděpodobnost toho, že zahnete svému partnerovi či partnerce spolu souvisí? Podívejte se na to, které profese jsou rájem nevěrníků.

V jakých profesích se nejčastěji vyskytují záletníci?

Piloti a letušky

Jsou atraktivní, tráví hodně času na cestách, starají se o vás, když si létáte v oblacích a obyčejní smrtelníci k nim vzhlížejí. Řeč je o pilotech a letuškách. Není divu, že právě v tomto zaměstnání se vyskytuje množství nevěrníků, a to jak mezi piloty, tak i dalšími členy posádky. Jejich neustálé cestování jim k tajným aférám přímo nahrává. S případným milencem či milenkou je totiž nemusí nikdo spatřit a mohou bez problémů vést dvojí život.

Lékaři a zdravotní sestry

Snad žádné jiné povolání se nedočkalo takového množství filmových a seriálových zpracování. Ať už mluvíme o seriálu Nemocnice na kraji města, Ordinace v růžové zahradě nebo třeba Pohotovost. V žádném nechyběly milenecké poměry mezi lékaři a sestrami. Jak ukazují průzkumy, milostné aféry na pracovišti jsou pro lékaře a zdravotní sestry zcela běžné.

Když se blíže podíváme na lékařskou profesi, přímo k milostným aférkám vybízí. V zaměstnání totiž lékaři i zdravotní sestry tráví dlouhé hodiny, jsou pod neustálým stresem a nepomáhá ani nedostatek spánku. Není proto nijak překvapivé, že vlivem všech těchto okolností nedělají zaměstnanci v lékařství ty nejmoudřejší volby, když přijde na milostný život.

Učitelé

Měli jste dosud pocit, že učitelé by měli být vzorem ctnosti a jít příkladem budoucím generacím, které pomáhají formovat? Je nám líto, že vám tuto představu zničíme. Právě učitelství se totiž řadí k profesím, kde se daří nevěře. Čím to je způsobeno?

Přestože učitelé nejsou veřejností tolik oceňováni, i jejich zaměstnání je náročné, a to zejména psychicky. Je na ně vytvářen tlak ze všech stran – ze strany zaměstnavatele i rodičů. Není proto divu, že mnoho z nich se během život potýká se syndromem vyhoření. A jak to tak v životě bývá, učitele nejlépe pochopí další učitel, který prožívá to samé. Stačí pak již málo a milenecký poměr s kolegou či kolegyní je na světě.

Bankéři a další profese související s financemi

Lidé, kteří pracují v bankovnictví či se jejich profese jiným způsobem týká financí, jsou náchylnější k nevěře. Právě ve finančním odvětví pracují lidé, kteří mají větší sklony k neetickému chování a nevěře. Někteří využívají lsti také ve své práci a čím lépe lžou, tím větší obnos peněz se jim podaří získat. Od tohoto chování v zaměstnání je to pak již pouze malý krůček k neetickému chování v osobním životě.

Ne vždy se ale musí jednat o vztah se sekretářkou. Mnoho lidí, kteří pracují se skutečně velkými obnosy peněz a jsou ve svém zaměstnání úspěšní, má pocit, že mají nárok na vše, co si přejí. Milenku si tak mohou najít třeba i v baru či na seznamce.

Vrcholoví manažeři, CEO a další vysoké posty

Podobně jako bankéři, také vysoce postavení manažeři a lidé ve vedoucích pozicích, mají větší sklony k nevěře. Co je k tomu vede? Důvody jsou kombinací hned několika faktorů. Každý den jsou vystaveni stresu, mají skutečně ohromnou odpovědnost a lidé od nich mají velká očekávání. Románek je pro ně často způsobem, jak upustit trochu páry.

Barmani a barmanky

Mezi další profese, kde se vyskytuje poměrně hodně nevěrníků, se řadí práce za barem. Barmani a barmanky racují zejména v noci, dostávájí spropitné a jsou obklopeni hosty, kteří se přišli do baru seznámit a pobavit. Za barem také ve většině případů pracují lidé, kteří jsou společenští a rádi se baví. Záletnictví je tak zcela běžnou součástí jejich života.

Samozřejmě nelze předpokládat, že každý člověk, který pracuje jako pilot, bankéř nebo učitel bude automaticky nevěrný. Z průzkumů pouze vychází najevo, že výše zmíněné profese jsou typické tím, že se v nich vyskytuje více nevěrníků v porovnání s ostatními.

Zdroj textu: www.dailymail.co.uk, www.businessinsider.com/

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *