Ušetřete desetitisíce! Kde se dá škrtat na svatebním rozpočtu?

Chystáte svatbu? Gratulujeme, to je skvělé rozhodnutí – a doufáme, že váš svatební den bude skutečně nezapomenutelný. Dříve však než si jej budete moci užít, čeká vás spousta příprav a plánování. A je potřeba vědět i to, že zadarmo to nebude. Když se někoho zeptáte, kolik stojí svatba, dostanete často velmi různé částky od několika desítek tisíc až po astronomické sumy v řádu několika statisíců. Málokdo si však takovou honosnou veselku může dovolit. My tedy přinášíme pár tipů na to, jak rozpočet na svatbu trochu odlehčit. Kde můžete nějakou tu korunu ušetřit?

Svatební místo

Jako první se samozřejmě nabízí romantické zámečky, hrady nebo moderní restaurace. Ale vsaďte se, že za takový pronájem si majitelé řeknou pěkný ranec. Co takhle vsadit na hezké přírodní prostředí, třeba někde u lesa, v parku nebo klidně i u vás na zahradě? Náklady budou minimální a pokud si rovnou v blízkosti zajistíte i nějakou hezkou restauraci na následující oslavu, může to být i logisticky velmi nenáročné řešení.

Datum svatby

To je přeci jasné, musí to být sobota. Jenže ne tak nutně – sice je to tradiční termín, ale nic vám nebrání vzít se třeba už v pátek, nebo naopak v neděli. Tyto termíny nejsou zdaleka tak exponované, a tak budete moci vybírat z širšího spektra dodavatelů a možná i za lepší cenu.

Nápoje

Jednou z největších položek na svatebním rozpočtu bývá cena za hostinu, která v sobě často zahrnuje skutečně astronomické částky za nápoje. Zatímco jídlo si stěží uvaříte sami, nápoje můžete za velmi rozumnou cenu nakoupit hromadně dříve a ušetřit pěknou sumičku. Ne každá restaurace nebo svatební místo to dovoluje, ale vybírejte ty, kde vám to umožní. Svatba rozpočet se vám poděkuje a ve výsledku takto můžete ušetřit desetitisíce.

Hosté

Skutečně nemusíte pozvat všechny tetičky a bratrance ze třetího kolena. Je to vaše svatba a není důvod zvát lidi, které jste třeba desítky let neviděli.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *