Uniregály.cz – jak si zařídit vlastní obchod?

Napsal

Toužíte po vlastním obchodě? Je to váš dlouhodobý sen? Sny jsou od toho, abychom si je plnili. V tomto článku se dozvíte zajímavé tipy, jak zařídit vlastní prodejnu, co neopomenout, jak vybrat vhodnou lokalitu, vybavit prostory a mnoho dalšího.

Výběr vhodné lokality

Aby byl váš budoucí obchod úspěšný a chodili vám tam pravidelně zákazníci, je důležité vybrat tu správnou lokalitu. Dejte si tedy v tomto ohledu záležet, v dnešní době je obchodníků opravdu mnoho, od čehož se samozřejmě odvíjí to, že se jich hodně na trhu neudrží. Jedním ze střípků, jak být úspěšný, je právě výběr vhodné oblasti.

Udělejte si průzkum o konkurenci

S výběrem místa souvisí průzkum konkurence v dané oblasti. A proč? Díky tomu budete mít povědomí o tom, zda vůbec po vašem zboží poptávka. Na základě toho si tedy musíte ujasnit, co budete prodávat, a jaká bude vaše cílová skupina. Jen tak můžete udělat průzkum.

Budete potřebovat minimálně živnost

V podnikání se člověk neobejde bez živnosti. A provozování obchodu není výjimkou. Živnost zřídíte na Živnostenském úřadě. A jelikož provozování obchodu spadá pod volné živnosti, takže nebudete potřebovat žádnou odbornou způsobilost. Jako živnostník ale budete muset splňovat všeobecné podmínky. Více informací zjistíte přímo na Živnostenském úřadě.

Hygiena hraje v obchodu hlavní roli

Oproti založení živnosti je hygiena prostor celkem náročná, zejména pokud máte v plánu prodávat potraviny. Podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví musí nemovitost splňovat řadu požadavků:

  • V nemovitosti musí být zajištěna pitná voda, která musí vyhovovat požadavkům stanoveným zvláštními právními předpisy.
  • Musí být zajištěna i teplá tekoucí voda, která pochází z pitné vody o teplotě min. 45 °C.
  • Musíte používat vlastní led, který je vyroben z pité vody a musí s ním být manipulováno v souladu s požadavky na nebalené potraviny.
  • Prodejna musí disponovat dostatkem přirozeného nebo umělého osvětlení, být dostatečně větraná a musí být i rovněž zajištěn čistý vzduch bez přítomnosti prachu a různých pachů.

Jak si vybavit prodejnu?

U klasického prodeje se neobejdete bez vybavení obchodů. Co vše do prodejny pořídíte, se bude odvíjet hlavně podle toho, v jaké oblasti máte v plánu podnikat. Pokud chcete podnikat s potravinami, budete jistě potřebovat:

  • pokladnu,
  • regály a regálové systémy, které slouží k vystavování zboží,
  • chladící a mrazící boxy pro chladící a mražené potraviny,
  • chladící pulty, které dokážou udržet potraviny čerstvé,
  • váhy na zeleninu, ovoce a další vážené zboží, pokud tedy nekoupíte pokladnu se zabudovanou váhou.

Ať už se rozhodnete prodávat cokoliv, vždy si udělejte pořádný průzkum a to nejenom daného místa, ale i toho, zda bude o konkrétní produkty zájem mezi budoucími zákazníky.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *