Udržte se fit i v zimě

Napsal

Udržte se fit i v ziměPřiznejme si to, udržet se v zimě fit není dvakrát jednoduché. Chladné počasí vás nutí se válet v krásně prohřáté posteli, a právě proto kila přibývají tak rychle. I když se v zimě nabízeji outdoorové aktivity, jako je lyžování, snowboarding nebo běžky, ne všichni z nás mají k provádění takových aktivit vztah či možnost.

Proč cvičit v zimě?

Cvičení v zimě je důležité, protože tělo samo od sebe si automaticky ukládá větší množství tuku, aby se udrželo v teple. Bohaté polévky, omáčky a nemluvě o kaloriích z pojídání cukroví – to vše dělá s vaším tělem divy. Klíčem k udržení si štíhlé a sexy postavy v zimě je zařazení do svého programu cvičení jak v interiéru, tak exteriéru.

Hlavně je důležité se nenudit

Pokud celý rok cvičíte jedno a to samé cvičení, je asi normální, že vás to začíná nudit a vzápětí se vám do cvičení ani nechce. Své tělo můžete dát do pohybu zcela přirozeně, a to odhazováním sněhu. Možná se divíte, ale při takové aktivitě spálíte velké množství kalorií, a pokud začnete již ráno a na lačno, spalujete především tukové zásoby. Navíc zabýrají ramenní svaly. Jestli jste ale odpůrcem této aktivity, zkuste rychlou chůzu ve sněhu, tedy pouze v případě že povrch není příliš hustě zasněžený a kluzký. Tato chůze se řadí mezi ortodoxní, ale velmi efektivní.

Mezi skvělé způsoby jak se udržet fit je samozřejmě také samotný sport. Zatímco většina o sportovních aktivitách uvažuje především v létě, existuje spousta činností, které si můžete pořádně užít i v zimě. Skoro v každém městě je k dispozici pro veřejnost krytý stadion, kde si můžete užívat nejen hraní hokeje, ale také zábavné bruslení. Navštívit můžete i tréninky volejbalu nebo basketbalu. Pokud vás ale nezaujmou ani tyto aktivity, můžete jednoduše zavítat ven a dovádět se svým přítelem, kamarády nebo dětmi.

Opět ale platí, že né vždy je možné jít ven, protože nám to počasí nedovoluje. V tom případě je dobré investovat do domácího videa. Je snadno použitelné a  lze si ho pustit kdykoliv během dne. Mezi další zábavné aktivity patří nakupování, běh do schodů ( v případě, že bydlíte v panelovém domě).

Tip pro vás

V dnešní době je velmi oblíbená zumba. Jedná se o rychlé a dynamické taneční prvky spojené s aerobicem. Je to jednoduchá, velmi účinná a rychlá příležitost, jak se udržet ve formě, zhubnout a pořádně si zatrsat. Zumba se těší opravdu velké popularitě, byla by proto škoda tuto taneční aktivitu alespoň jednou nevyzkoušet.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *